Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Rocky Mountain Altitude Powerplay je nejlepším elektrokolem For bikesu


S elektrokoly nutno počítat. Je to sice samostatná, ale nejméně plnoprávná kategorie velobyznysu. Proto se i na pražském veletrhu For bikes, který běží o tomto víkendu v Letňanech, udělovala Grand Prix pro nejlepší elektrokolo. Do finálového výběru, jehož se účastní i naše redakce, prošlo pět strojů. Který se vám líbí? Přinášíme opět charakteristiku jejich prodejců. Zvítězil Rocky Mountain Altitude Powerplay, druhý skončil Rock Machine Blizzard e90-29 a třetí opět Rock Machine Storm e60-29.

Rocky Mountain Altitude Powerplay Carbon 90

Geometrie identická jako nemotorizovaná verze Altitude (velké srovnání najdete v aktuálním čísle časopisu Bike, pozn. red.). Pohon z vlastní produkce 250 W P 48V Phantom Power Drive, který pomocí elektromagnetického snímače dokáže dávkovat výkon, aby bylo vše přirozené a očekávatelné. Autodiagnostika, možnost nastavení výkonu ve třech úrovních dle preferencí uživatele, možnost dobíjení telefonu či světla z USB portu umístěného pod představcem. Možnost změny geometrie díky patentované technologii Ride-9. Cena 279 990 Kč.

 Rock Machine Storm e60-29 25th Anniversary

Je to limitovaná edice městského elektrokola, které vyvinul mezinárodní tým holandských a českých konstruktérů. Unikátní metodou, při které byl nejprve ideálně umístěn středový motor a do rámu částečně integrována baterie, vznikl crossover okamžitě připravený pro pohyb městskou džunglí i v rozmanité síti cyklostezek. Tento model elektrokola je součástí oslavy 25. výročí založení značky Rock Machine, která od svého vzniku vyvíjí a vyrábí kola a elektrokola v Česku. Noví zákazníci tak dostanou k výročí značky darem elektrizující zážitky na kole s dlouhým dojezdem, plnou výbavou a navíc v dostupné cenové hladině (49 990 Kč).

Rock Machine Blizzard e90-29 25th Anniversary

Znovu limitovaná edice celoodpruženého horského elektrokola pro enduro a trail. Hravá geometrie, akumulátor částečně integrovaný do rámu a výbava Rock Shox/Shimano přináší jezdci skvělé možnosti jízdy v těžkém terénu. Unikátní geometrie je výsledkem vývoje konstruktérů RM a využívá plovoucího čepu (Floating Pivot Suspension) navrženého českým inženýrem Zdeňkem Urbanem. Odolnost, tuhost rámu, inteligentní elektrická přípomoc a spolehlivost jsou předpoklady pro špičkový výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách. Cena 119 990 Kč (zde na obrázku je verze 27´´).

EasyBike Ego 1.0

Nová generace horských elektrokol EasyBike Ego se středovým pohonem, tím je lépe vyvážené a díky nižšímu těžišti má pozitivní vliv na jízdní vlastnosti. Hlavní komponenty jsou od Shimana v čele s hydraulickými kotoučovými brzdami. Celkový zážitek z jízdy pak umocňují velká 29‘‘ kola, která v kombinaci s širokými řídítky zaručí snadnou ovladatelnost. Další výhodou je použití „Gear senzoru“ české výroby, který zabraňuje nadměrnému opotřebení řetězu a dalších částí. Jízdu vám usnadní i unikátní rám. Díky výkonnému středovému pohonu Bafang pro vás nebude žádný kopec moc prudký a žádný terén příliš náročný. Středový pohon je vybaven snímačem frekvence šlapání a torzním snímačem tlaku na pedály. Řídící jednotka, která je integrovaná do těla elektromotoru, tak vyhodnocuje, jakou silou a jakou frekvencí jezdec šlape do pedálu a podle toho reguluje výkon elektromotoru. Jinými slovy, čím větší silou jezdec šlape, tím větší silou elektromotor pomáhá. Takto efektivně řídí dopomoc a tím pádem šetří spotřebu elektrobaterie a prodlužuje dojezd elektrokola na jedno nabití. Ego je kompletně ručně montováno v Česku. Cena 47 990 Kč.

Crussis E-carbon C.1

Vlajkový model značky 2018! První elektrokolo svého druhu s pevným karbonovým rámem s plně integrovanou baterií na motoru Bafang Max Drive a celkovou hmotností, která se dostala pod magickou hranici 20 kg. Srdcem je 14Ah baterie s články Panasonic, které jsou považovány za nejkvalitnější na světě a jsou použity také v elektroautomobilech Tesla. Dojezd na jedno nabití je tak až 120 km. Elektrokolo je osazené desetirychlostní sadou Shimano Deore a vzduchovou vidlicí SR Suntour uzamykatelnou z řídítek. Špičková rámová geometrie vychází ze závodních speciálů a perfektně ji doplňují kola o průměru 29". Je to ostře nadupaný stroj určený pro cyklistické nadšence, kteří mají sportovní ambice a chtějí překročit běžné limity. Stojí 57 990 Kč.

 

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: