Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Trek Remedy 9 RSL. Flowík, mazlík… remedík


Nekonečné hledání a debaty přináší při bující nabídce druhů hledání „toho jediného“ horského kola. Loňský Trek Remedy 9 ve specifikaci RSL se jím může stát. Protože tvoří úžasně kompaktní stroj pro každý terén, jemně a citlivě reagující, ale zároveň silný, pevný a pořád i výbušný.

Není to robustní mastodont, jehož by si vyšvihaní hubeňouři ve sjezdech jen stěží ochočili. Ale zároveň žádný maratonský full, který po dlouhodobější downhillové zátěži začne kvílet a sípat.

Po čtyřletém vývoji zvolil Remedy jedinou velikost kol 27,5″, vybroušenou agresivní geometrii doplnil všemi svými technickými vymoženostmi. Tím posouvá výkon kola a pocit z jízdy na něm do dalšího zážitkového patra. Což jsem ocenil na báječných nekonečných trailech švýcarského Graubündenu. Jde právě a především o tu jízdu, ne o prolomení limitů VO2max nebo setin.

Ta představa: Ferrari pro trail

Nový, 150mm rám z hliníkové slitiny Alpha Platinum Aluminium je v několika bodech odlehčený a míří právě na technické traily a na enduro. Se svěžím červeným lakem se úplně vnucuje představivost bikovačky na Ferrari.

Kromě speciálního vyladění Straight Shot, optimalizujícího poměr tuhosti a hmotnosti, tady najdete všechny trekovské vynálezy. Technologii ABP (Active Breaking Pivot) umožňující práci tlumení bez ohledu na sílu záběru do brzd, plovoucí uchycení tlumiče Full Floater, EVO link a Mino link, kdy jednoduchým otočením matice upravíte úhel hlavové trubky o půl stupně a výšku středového složení o 10 mm. Samozřejmě i Knock Block, ochrannou blokaci protočení řídítek, o níž už jsme psali loni.

Kabeláž se uschová uvnitř rámu (systém Control Freak) a jen neslyšně mění sílu záběru, skoro jak s automatickou převodovkou v autě. To už se bere taky samo sebou. Dolní rámová trubka má fortelný chránič, kryta je i zadní stavba pod řetězem. Můžete to pustit bez obav.

Tlumicí technologie z F1

Tři polohy tlumení RE:aktiv vnáší do horských kol ve spolupráci Foxu s Penske Racing týmem skutečně technologii F1. Tlumič skvěle intuitivně reaguje, odlišně na kamenech, kde se hodí okamžité změkčení, anebo naopak při výjezdu ze zatáčky, když potřebujete přitvrdit, aniž by přechody narušovaly rovnováhu při jízdě.

Úplně přirozeně, jen se vezete a kocháte, přestáváte plýtvat energií na „kontrolní hlášení“ z reakce kola, brzy přestanete vnímat a stáváte se součástí stroje, jen plynule „flowíííte“… Natož abyste museli snad zastavovat a něco upravovat. Anebo se při menší vyježděnosti bát do náročnějšího terénu.

Vidlice RockShox Lyrik RC se zdvihem 130/160 mm je vybavena Dual Postion Air, což vyžaduje větší tlak vzduchu, aby správně držela, ale zase dovolí efektivněji nastoupat. Dále tlumením Charger, kónickým sloupkem E2. Stačí jednoduše seřídit podle jízdních preferencí a váhově-silových předpokladů.

Osy, ráfky a pláště dolaďují celek

Boostové osy s rozměry 110 vpředu a 148 vzadu zpevňují kola, přitom ponechávají prostor pro doladění jízdních pocitů na 2,4″ tlustých pláštích. Ráfky dovolují navléci 27,5″ i v bezdušové variantě, na ten zadní i širší pláště a větší pastorky.

RSL má výbavu v jednotné linii SRAM a Bontrager. I v přechodech mezi stoupáními, přejezdy rovin a následnými sešupy si tak nějak přirozeně vystačíte s převody 1x11. Levým palcem se můžete hned soustředit na práci s „tele“ sedlovkou.

Brzdy Guide RS se téměř okamžitě napojí do karpální oblasti vašich zápěstí. Ať na nevyzpytatelné šotolině, suchém kamení, či vlhkých prkenných klopenkách, vždy máte sebevědomý pocit, že vás podrží, nekousnou se ani neproklouznou, záleží opravdu jen na jezdeckém hmatu. Šíře řídítek 780 mm zajistí dostatečnou stabilitu i ovladatelnost bez potlačení jedné z vlastností.

Jen pro zajímavost: nejvyšší model této řady stojí jen o schůdek výš. Černočervený Remedy 9.9 RSL je za 219 990 Kč o dvě kila lehčí s karbonovým rámem a osazený Sramem Eagle 1x12. Naopak nejpřístupnější šedý Remedy 7 vyjde na 69 990 Kč a lítá na Shimano Deore a SLX. Najdete i ženské modely a pro příští sezonu se tu rozšiřuje karbonová nabídka.

Více podobných testů najdete pravidelně v časopise BIKE/Peloton. 

 

Trek Remedy 9

RSL (Race Shop Limited) 2017

 

Cena: 99 990 Kč

Rám: Alpha Platinum Aluminium, Knock Block

Vidlice: RockShox Lyrik RC, zdvih 130/160 mm

Tlumič: RockShox Deluxe RT3, 3 polohy RE:aktiv

Řazení: SRAM 1x11, kazeta XG-1150 10-42 zubů

Kliky: SRAM X1 1200, 32T Direct Mount X-Sync

Přehazovačka: SRAM X1

Brzdy: SRAM Guide RS, hydraulické kotoučové, rotor 180/180 mm

Kola: Bontrager Line Comp, boost 110, 148, pláště Bontrager SE4 Team Issue 2,4″

Sedlo: Bontrager Evoke 2

Sedlovka: Bontrager Drop Line 125

Řídítka: Bontrager Line 35 mm, šířka 780 mm

Hmotnost: 14,15 kg

 

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: