Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Beany rozšiřuje kolekci dětských kol, těšte se na gravela

Dlouhodobý test

Po ročním rozhlížení po možnostech trhu se česká značky Beany, která se specializuje na dětská kola (a lyže a snowboardy) nadechuje. V nové továrně ve filipínské Manile, kde vyrábí i Giant a Trek, zadala kolekci pro rok 2019. „Pustili jsme se do 5 modelů v 29 barevných kombinacích,“ těší se Roman Blažek, spolumajitel firmy.

Letos se vydal na český bike trh s dvěma modely dětských kol v různých barvách a velikostech, teď nabízí už čtyři Žádné zmenšeniny dospělých biků, ale kola vyvinutá přímo pro děti, od 16´´ přes 20´´ po 24´´, sportovnější duralová i obyčejnější „zabaráková“ ocelová verze.

Sám táta, který se vždy rozčiloval, jak ho štvala spousta detailů na kolech, která pořizoval svým dětem. Proto začal dělat svoje. A zatím je třeba povětšinou nevybavil odpruženou vidlicí, která zvyšuje zbytečně váhu i cenu.

„Začátek byl pomalejší, obchodníci měli plné krámy. Ale v červnu se to zlomilo, rozhlíželi se po novějších značkách, a později nám už sami volali, že mají zájem. To je pro mě zásadní potěšující obrat,“ dodává. V tuto chvíli najdete kola Beany v 35 kamenných prodejnách.

Už pro příští sezonu rozšiřuje nabídku o 26´´ a 27,5´´ kola pro juniory ve velikostech S a M. Se závodnějším rámem, hydraulickými brzdami, celkově lepším osazením, kabeláží vedenou rámem a převody 3x7 a 3x8 (na 27,5´´).

„Ale už plánujeme přechod na dvojpřevodník,“ říká Blažek. Kola budou okolo 13,5 kg váhy. Ceny? 26´´ za 10 990 Kč a 27,5+´´ za 12 990 Kč. Zelinkavá i bílá barevná verze vypadají velmi hezky.

K tomu dětský gravel, neboli silničku na silnějších gumách. Ta bude v černé barvě s kvalitní vidlicí s krkem, s kotoučovými brzdami a převodem 1x9 – to vše těsně pod 8 kg váhy. Za 14 990 Kč. „Uvidíme, jak se chytne, ale věříme ji. Zatím jsme objednali 100 kusů, zbytek z výrobní linky nám továrna pomůže prodat v Austrálii a na Novém Zélandu, to je velká výhoda,“ pochvaluje si Mr. Beany. I proto rozjíždí také vlastní značku komponentů soley.jr.

A podrobnější perspektiva 2019? Všechna kola od 16´´ až po 27,5+´´ budou mít v modelové řadě stejný tvar rámu, ten nejlehčí ukazoval na váze pouhých 6,9 kg. Řada se roztáhne od Superlightu přes Blaster až k agresívnějšímu Enduru na tlustších kolech, na jehož vývoji se podílel Michal Maroši. „Můžeme si to dovolit díky vstřícnosti továrny. Plánujeme prodávat i do Německa a na další zahraniční trhy.“ Teď 10. prosince oslaví roční narozeniny. Zrekonstruovaný web běží už teď.


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: