Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Phantom z Duratecu získal v Anglii významnou cenu za inovaci


Touškovská značka Duratec přivezla z Britských ostrovů významné ocenění za inovaci. Na sedmém ročníku prestižní výstavy Bespoked 2017 v Bristolu, která slučuje pod jednou střechou menší výrobce rámů jízdních kol zaměřených výhradně na zakázkovou stavbu rámů! 

Výstava se konala v bývalém železničním nádraží Brunel‘s Old Station, kteréa podtrhuje svojí architekturou a nádherným prostředím rukodělnou práci, kterou jsme na výstavě mohli obdivovat.

Duratec se účastnil poprvé a představil tu celému světu svoji žhavou novinku - karbonový silniční rám Phantom. Rám byl v Česku uveden letos v únoru a strhl na sebe pozornost nejen závodníků a cyklistů, ale především odborné veřejnosti a to díky svojí jedinečnosti.

Je vyroben zcela novou a inovativní technologií vyvinutou též ve firmě Duratec. Celý kompozitový rám je z jednoho kusu a nemá žádný spoj, což je pro odborníky v oblasti této výroby technicky unikátní – až nepochopitelné. Cyklistům však toto technické provedení nabízí zcela výjimečné jízdní vlastnosti kola. Na tvaru a designu i zapracování závodních požadavků se podílel i Jiří Ježek, který ho také důkladně testoval.

Rám mimo jiné též podstoupil kontrolu Mezinárodní cyklistické federace (UCI), která prověřila technické provedení rámu a potvrdila, že splňuje kritéria pro profesionální použití. Duratec se tak stal prvním českým výrobcem na prestižním seznamu rámů UCI.

Kvalitu rámu Phantom a jeho výjimečné zpracování posoudila v Bristolu odborná porota a udělila firmě Duratec ocenění za inovaci „The Steve Worland Innovation Awards“. Cenu převzala Kateřina Duchková, ředitelka firmy Duratec, která produkt na výstavě prezentovala.

„Porota byla tajná a hodnotila všechny vystavovatele během prvního dne výstavy, který byl pro nás velmi náročný. Velké množství lidí, kteří měli zájem naprosto o všechny detaily, která jsme na stánku vystavovali. Nejen o rám Phantom, ale i formy, vlákna a jejich zpracování. Byla jsem velmi překvapena odborností dotazů, které jsem v průběhu dne dostávala. Udělené ocenění je pro nás velmi hodnotné a prestižní, neboť jsme prezentovali nejen náš vlastní výrobek, nýbrž výrobek vyvinutý a vyrobený v České republice,“ komentuje úspěch Kateřina Duchková.

Firma Duratec byla v závěru výstavy označena za největšího celosvětového hráče v oblasti zakázkové stavby kol, neboť jejich roční produkce je ve srovnání s ostatními firmami, které se prezentovali, podstatně vyšší.

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: