Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Které cyklistické doplňky objeví veletrh For bikes 2017?


Čtrnáct kousků se uchází o cenu Nejlepší cyklistický doplněk veletrhu For bikes 2017, který začíná už zítra v Praze Letňanech. V odborné porotě, která ceny vyhlásí, je i zástupce naší redakce. Z čeho jsme vybírali? A co byste ocenili vy? 

Dynaplug Micro Pro kit

cena: 1 399 Kč (stříbrná varianta) / 1 599 Kč (další barvy)

Tohle je důmyslný pomocník, který nabízí řešení defektů u bezdušových plášťů či galusek. Pomůže tam, kde tmely při defektu nezabrání poklesu tlaku. Poslouží jako pojistka, máte-li pocit, že tmel by mohl pod větším tlakem začít vytékat ven. Jediným knotem utěsní díru až do 2 mm a vy si tak můžete během pár chvil znovu naplno užívat bezstarostné jízdy.

„Vše je ukryto v důmyslné vodotěsné kapsli, vážící s veškerým příslušenstvím pouhých 46 gramů o rozměrech 5x 2,2 cm. Ta pojme do svého nitra dvě tuby včetně opravných knotů s mosazným hrotem, tři kusy náhradních knotů s mosazným hrotem a mikroskalpel, s nímž se zbavíte přebytečného knotu a zátku, která zabrání poklesu tlaku, když z pneumatiky vytahujete trn, či jiný nežádoucí předmět. Navíc čistící kartáček na tuby,“ ukazují zástupci prodejce z Bikeaction.

Knog OI

cena: 459 Kč

Unikátní cyklistický zvonek na dva průměry řídítek,  který svým designem a vyladěným zvukem nemá absolutně žádnou konkurenci. Dodáváno včetně imbusového klíče k montáži. Dva průměry: Small na standartní MTB a jiná řídítka 22,2 mm Large pro řídítka 23,8 až 31,8 mm. Nabízí se čtyři barevné varianty – stříbrná, černá, mosaz, měď. Dostal už cenu Eurobike Award 2016 za stupeň inovace, funkčnost, design, zvolený materiál, poměr cena/výkon a zpracování.

Bikebox

cena: se pohybuje od 35 000 do 53 000 Kč podle počtu boxů v jedné sestavě a způsobu zamykání (elektronické/ mechanické)

Bezpečnostní schránky pro jízdní kola jsou vyrobeny ze silnostěnného ocelového plechu s povrchovou úpravou v různých barevných provedeních. Jeho konstrukční detaily jsou navrženy tak, aby odpovídali vysokému stupni ochrany proti napadení a odcizení obsahu boxu. Jsou zde například použity speciální detaily tvaru a krytí pantů, trezorový vícebodový systém uzamykaní apod. Dvě kola jsou v boxu umístěna ve vodorovné poloze a tím je usnadněna manipulace s kolem.

Do boxu je možný přístup ze dvou stran, protože má dvoje nezávisle ovládané dveře a prostor boxu je příčně rozdělen dělící příčkou, což ho umožňuje využívat dvěma různým uživatelům. Boxy lze umisťovat do sestav v řadě i nad sebou. Konkrétní řešení prostorového uspořádání i barevnosti boxů jsou řešeny individuálně a vychází z potřeb a možností zvoleného prostoru.

„Obsah boxu může být pojištěný až do 90 000 Kč. V případě elektronicky řízeného zamykání je možno službu zpoplatnit prostřednictvím bezhotovostního terminálu nebo mincovníku. Provoz boxů může být také napájen nezávislým ekologickým solárním systémem,“ vyzdvihují přednosti výrobci z české firmy  Boxline systém.

Garmin Fénix 5

cena: 15 990 Kč

Garmin Fénix 5 je nová generace chytrých, sportovních GPS hodinek. Navazují na dnes již kultovní sportovní hodinky Garmin Fénix 3. Je výjimečný svou vysokou odolností, délkou výdrže na jedno nabití akumulátoru (až 24 hodin v plném GPS režimu, až 2 týdny v režimu hodinek) a neskutečnou všestranností.

Zvládá změřit, zaznamenat a podrobně vyhodnotit drtivou většinu sportů, od běhu (venku i na páse), cyklistiky (venku i na trenažéru), plavání (venku i v bazénu), triatlonu, lyžování, fitness cvičení, in-line bruslení, až po golf nebo například veslování. Pro každý ze sportů má k dispozici samostatné nastavení a specifické funkce. Mají i české menu.

Cyklisté ocení kompatibilitu s wattmetry, snímači rychlosti a kadence, výpočet cyklistického VO2Max, FTP, klidového srdečního tepu nebo podrobné vyhodnocení výkonnosti a únavy. Hodinky jsou kompatibilní s cyklistickým head-up displejem Varia Vision nebo s cyklistickým radarem Varia Radar, který detekuje a upozorní na vozidla blížící se zezadu k cyklistovi.

Specialized Prevail II

cena: 6 499 Kč

Helma S-Works Prevail II patří k nejdokonalejším ultra-lehkým závodním helmám. Má výtečnou aerodynamiku i konstrukci, výovj probíhal i ve větrném tunelu. Váží jen 190 g při velikosti M.

Zapletená kola DT Swiss PR 1400 OXIC

cena: 27 450 Kč

Běžný keramický povrch kol se nanáší potahováním. Keramika DT Swiss, tedy OXIC je ale proces, při kterém se povlak nanáší na povrch ráfku elektrochemicky, díky tomu je pak velmi tvrdý a odolný proti opotřebení. Proces OXIC je doposud nejkvalitnější proces, který garantuje nejvyšší úroveň výkonu brzd při současném snížení opotřebení ráfku na absolutní minimum. OXIC povlak díky jeho aplikaci je schopen deformovat se s ráfkem, zachovat své vynikající vlastnosti i při vysokém mechanickém zatížení. Kola jdou současným trendem širších TR ráfků a jsou kompletně pokryty OXIC povrchem! Tato vzhledově a funkčně výjimečná kola tak mohou skvěle vyladit i závodní silničku.

Ortlieb Seat Pack

cena: 3 490 Kč

Vynikající beznosičová a velkoobjemová vodotěsná brašna určená pro moderní bikepacking. Ideální pro uložení náhradního oblečení a dalšího lehkého vybavení. Objem brašny se mění podle míry komprese mezi 8 a 16,5 litru. Seat-Pack zůstává stále ve správném tvaru a poloze, bez ohledu na to, jakým terén máte zrovna pod nohami. Brašna plní funkci blatníku a zadržuje vodu a bahno.

Její předností je nejen velmi pevné umístění pod sedlo a systém, díky kterému brašna perfektně drží tvar a je stabilní i za jízdy, ale také způsob, jakým se plní. Protože má ventil, který při otevření usnadňuje natlačit věci dovnitř jinak vodotěsné brašny, umožňuje velmi silné natlačení věcí dovnitř brašny, což je pro balení bikepackingových podsedlových brašen více než důležité.

 

Suunto Spartan Ultra Titanium

cena: od 20 550 Kč

Chytré multisportovní hodinky nejvyšší kategorie. Ideální pro silniční a terénní cyklistiku, jakož i jiné sporty: Ve více než 80 přednastavených sportovních režimech najdete také režim pro horskou cyklistiku a sedm režimů pro silniční. Další si můžete nakonfigurovat. Spartan Ultra jsou vybavené GPS, kompasem, akcelerometrem, barometrem pro měření vzdáleností a rychlosti a nastoupených metrů.

Zobrazují a zaznamenávají údaje z hrudního pásu pro měření tepu, ze snímačů kadence, výkonu, či rychlosti pro použití v hale. Komunikují se smartphony. Bikerům poskytují řadu tréninkových údajů, další pak prostřednictvím mobilní aplikace a internetového portálu. Menu je v češtině. Mají dlouhou výdrž akumulátoru: 15 dní / až 65 hodin se zapnutou GPS. Hodinky mají atraktivní design (oceněný IF Design Award 2017) a odolnou konstrukci. Jedná se spíše o počítač, vybavený mnoha sportovními a tréninkovými funkcemi, které jsou stále doplňovány a rozšiřovány.

Maloja KienbergM.

cena: 2 340 Kč

Cyklistický dres KienbergM. vyvedený v designu společenského trika s límečkem zaujme každého na první pohled. Zároveň disponuje technologií Polygiene, která odvádí vlhkost a zachovává svěží pocit. Také je opatřeno silikonovými proužky, které zabraňují otravnému vysouvání dresu.

POC Octal X

cena: 7 840 Kč

Helma POC Octal X je pokračováním úspěšné helmy Octal, která se stala v minulých letech hitem díky svému multi využití jak na XC, tak na klasickou cyklistiku. Octal by vyvinut s cílem posunout bezpečnost o krok dále a nastavit jiná měřítka. Základními kameny této přilby jsou bezpečnost, optimální ventilace, aerodynamika, komfort a nízká váha.

Přestože přilba pokrývá větší část hlavy zejména kolem spánkové a týlní kosti, bylo dosaženo lepších vlastností absorpce energie, ale bez nárůstu hmotnosti (velikost M váží pouhých 210 g). To vše díky nové konstrukci a použití EPS o nízké hustotě, specificky použité na inkriminovaných místech. Je nabízena v několika barevných kombinacích.

Sluneční brýle SH+ RG 5100

cena: 3 390 Kč

Novinkou italské značky SH+ je vylepšený model oblíbené řady RG – konkrétně RG 5100, který nabízí nový aerodynamičtější design. Vynikající poměr cena/výkon z něj dělají bestseller na trhu cyklistických brýlí.

Brýle mají jednoduše vyměnitelné zorníky s ventilačním systémem a povrchovou úpravou zamezující jejich zamlžení. Jsou nabízeny ve několika různých barevných variantách a v ceně dostanete i pouzdro a dvě náhradní skla v ceně (oranžové a čiré). Dají se výborně barevně kombinovat s helmami SH+.

SH+ Shalimar

cena: 4 990 Kč

Přilba SH+ Shalimar navazuje na loňský úspěšný model. Byla navržena za použití nejvyspělejších In-mold technologií. Disponuje otočným kolečkem pro nastavení vnitřního obvodu přilby a odnímatelnými vycpávkami. Díky mnoha otvorům odvádějícím vzduch, které regulují jeho vedení přes hlavu, nabízí systém maximální ventilace. Přilba vám zaručí nejvyšší míru ochlazení během horkých dnů v náročných stoupáních. Model Shalimar také upoutá díky své lehkosti a stylové výjimečnosti, která vyzdvihuje přednosti aerodynamického tvaru. Helma je nabízena v několika barevných kombinacích i v matném provedení. 

Lezyne CNC digital drive

cena: 3 290 Kč

Top model cestovní pumpy, který uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Všechny části jsou z hliníku a zakázkově zpracované na CNC strojích. Hliníková koncovka hadice na závit pro oba typy ventilků. Hadice lze našroubovat do madla pumpy pro lepší převoz nebo skladování. Pumpa si zachovává plochý tvar pro snadné převážení. Dlouhý píst se zmenšeným válcem snižuje úsilí pumpování. Velký digitální manometr do tlaku 220 Psi/ 15 bar. Leštěný hliník. Délka: 60 cm, hmotnost: 840 g.

Lezyne Micro C GPS watch

cena: 4 690 Kč bez tepového měřiče/5 790 Kč s tepovým měřičem

Až 200 hodin záznamu a hmotnost pouhých 29 gramů, to jsou základní parametry sportovních hodinek Lezyne Micro C GPS Watch. Díky GPS čipu jsou schopné zaznamenávat trasu bez potřeby snímačů, takže je využijete při jakékoli sportovní aktivitě. Technologie Bluetooth a ANT+, ale také micro USB (slouží i pro dobíjení) pomohou při komunikaci s PC nebo chytrým telefonem, nabízí se ukládání dat do aplikace Lezyne Ally dostupné pro operační systémy Android i iOS. Energie baterie vydrží na 14 hodin záznamu nebo 100 hodin v režimu klasických hodinek. Pro monitoring aktivit lze přizpůsobit zobrazovaná data i počet polí na displeji. 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: