Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Harfa slaví dvacet let ve specializovaném domě lyží a kol


Začalo to kontejnerem dvou a půl tisíce párů lyží, nakoupených za vypůjčené dolary a přepravených přes oceán. Dnes slaví Zdeněk Hnát a Jaromír Fic ve svém nablýskaném Harfa sportu v Praze dvacáté výročí v domě plném parádních lyží a kol, ale i bot a bund fajnových značek. 

„Manželství po dvaceti letech nám funguje skvěle, i když jsme začínali ve třech,“ smějí se spokojeně. V čase řetězcových supermarketů a e shopů ostatně jiná cesta neexistuje. Nabídnout kvalitní zboží s kompletním servisem dostatečně bonitní klientele, které stojí za ním přijít a utratit peníze.

I proto tu drží v nabídce třeba lyže Bentley za čtvrt milionu korun, s žulovým plátem v karbonu, vonící po čokoládě. „Prodáme jedny dvoje za sezonu, ale chceme je tu mít,“ říká Zdeněk Hnát, teď hlavně cyklista, který se už těší na vyjížďku na svém novém Treku s Project One.

Unikátní libůstkou je výhradní zastoupení rakouské značky Strolz, která má technologii na výrobu lyžáků na míru. „V jiných bych už nejezdil,“ říká většina lidí, která je zvolila. A jeden z majitelů a velký sjezdař Fic našel až teď, přesně v den narozenin, čas na to, aby si nechal vzít míru na vlastní kopyto a vypečení vložky…

V přízemí za vstupními dveřmi sídlí ještě outdoorový „brácha“ Hudy sport, který vstoupil do rodiny v roce 2002 poté, co konečně koupili dům, kde dosud sídlili v nájmu. „Ski sport Harfa začínal na 249 metrech a přes léto jsme tu prodávali i džíny. Ale brzy jsme poznali, že nemůžeme obsáhnout všechno. Proto máme kola a lyže, ale s outdoorem se obohacujeme,“ vysvětlují.

Dole tedy převažují lyže sjezdové a běžecké, v patře oblečení, boty a kola. Brzy otevřou ještě druhé patro a ve třetím mají zaměstnanecké byty. Fasáda letos prokoukla třemi velkoplošnými prosklenými výlohami nad sebou. V suterénu sídlí bazar a skvěle vybavený servis s dvěma automatickými linkami Wintersteiger.  A ještě chystají další akce pro utužení především vytrvalostní komunity.

Přitom rohový dům na rušné křižovatce stojí v dříve spíše proletářské čtvrti. V podzemí tu býval konibar, kam chodíval na pivo i Václav Havel… A teď? Poblíž je hipsterský Karlín, v okolí vyrostla řada moderních obytných čtvrtí. Naproti libeňské nádraží. „Mladí už ten zašlý genius loci nevnímají. Máme plno stálých zákazníků, kteří se narodili už poté, co jsme se tady usídlili,“ usmívá se Jarek Fic, původem z Jeseníku.

Harfasport patří nyní k elitním sportovním obchodům v zemi nejen rozlohou víc než 1 500 m2, ale hlavně vybranou nabídkou a širokými doprovodnými službami. Zima začíná, prubněte je.

 

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: