Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Designové hody aneb Ochutnávka ze světa elektrokol


Co nabídne mohutně expandující trh s elektrokoly v následujícím roce? Připravte se na další expanzi, neboť většina velkých firem pochopila (e)sílu a ještě řada malých se na ni chce vyvézt nahoru. Připravili jsme pro vaši inspiraci malou ochutnávku, na co se můžete těšit.

Trendy zní jasně: sladění baterie a motoru do celkového bloku, ovládání technologií přes mobily a rostoucí kapacita baterie, neboť mj. do byznysu významně vstupuje značka Tesla a chystá se v Polsku zásadně pozměnit jejich vytrvalost až k 2 500 dobíjecím cyklům. Většina bike značek chystá vlastní sportovní modely. Více užívaným spíše dopravním a turistickým se věnují (e)specialisté. Podívejte se na pár zajímavých novinek.

Cube Reaction Pro

Pánská verze špičkového eMTB. Kola 29´´, motor Bosch Performance Line CX s baterií 500 Wh, osazení Deore. Cena stále ještě relativně přístupná 55 990 Kč (například Ghost ale má i Term LC9 v karbonu za 94 990 Kč). Podle prodejců je o něj obrovský zájem, nabízí i dámskou verzi s nižší střední rámovou trubkou.

Agogs Max

Dosud spíše „dopravní“ česká značka tímto vstupuje na půdu eMTB. Sází na pohon Bafang MaxDrive, který se letmo připojuje i odpojuje, takže točí osou jen při odpojení, čímž činí snažší šlapání při vypnuté podpoře. Cena 49 990 Kč ho řadí do střední třídy.

Bh emotion Rebel

Teréňák španělské značky, která už v našem lednovém testu zaujala vlnovitými tvary rámů. Velikost 27,5´´, postavené na yamaze s baterií 400 Wh (možnost i 500 Wh).

4ever

Zní to paradoxně, ale v možná nejžádanějším segmentu, „klasické trekové kolo pro dámy“, najdete tak slabou nabídku. Vylepšit to hodlá moravský 4ever. Jezdí se na Bafangu, poprvé v Česku propojeným s baterií na jeden konektor s magnetem. Cena 47 000 Kč.

Leader Fox Braga

Fatbike na 26´´ s motorem. Proto váží 23,9 kg, má Bafang a baterii 504 Wh. Cena přijatelná 39 900 Kč.


GoCycle G3

Ultralehký speciálek za hodně výjimečnou cenu 129 990 Kč. Váží 16,3 kg, baterii má 300 Wh, brzdí hydraulickými kotoučovkami. V řídítkách má LED světýlka, nebo zaujme i fešný stojánek. Ovládá se taktéž smartphonem.

Uma Mini Pro

Aktuálně nejlehčí a nejchytřejší ebike světa. Váží 14,9 kg, stojí 19 990 Kč. Baterie s USB má sice jen 180 Wh, ale vejde se do kabelky. Pohon je v zadním náboji (36V/120 W, max. 260 W), byla zaznamenána mírná rekuperace. Vyrábí čínská startup firma, financovaná druhým největším výrobcem mobilních telefonů na světě…

Biomega Oko

Další designovka s baterií 356 Wh a řemenem namísto řetězu. Pohon je ukryt v předním náboji a táhne 250 W. Řazení Sram pracuje jako automat.

„Pizza“ Hot Wheel

Tenhle pohon namontuje na jakoukoliv starou hajtru. Tchajwanská firma DK City ho dodává v různých velikostech včetně ráfku předního kola velikostí 20´´, 26´´ i 28´´. „Pizza Margarita“ obsahuje motor, baterii, řídící jednotku i senzor na kliku s bezdrátovým přenosem. Kapacita 250 W, váha 5,5 kg, cena okolo 25 000 Kč.

Agogs prototyp

Tak tohle je zatím ve stadiu zkoušek, testů a úvah. Skládačka s rozloženým těžištěm váží 17,5 kilo. Cenu k 25 000 Kč šponuje miniaturní motor. Baterie má kapacitu 282 Wh a její momentální podoba směřuje asi nejvíc do Třeskoprsk ke Čtyřlístku...

700bikes.com

Do naší galerie se dostává, přestože elektrokolem není, alespoň tak vypadá. Je to designová lahůdka z Hongkongu od značky, kterou užívá i česká ambasáda v Číně. Má displej s integrovanou GPS. Kromě bílé se prodává i žlutá a červená barva.

 

 

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: