Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Giant Lust Advanced: Plnokrevník pro dámy

Horská kola

Dnes už všechny etablované značky myslí na ženy/slečny cyklistky, jednoduše bikerky. Zohledňují jejich potřeby od geometrie rámu přes funkční komponenty až po dámský design. V tomto ohledu nezůstal v sezoně 2014 pozadu ani Giant s modelem Lust Advanced 27.5. Projeli jsme ho a zde je výsledek. 

Dámský plnokrevník je stejně kvalitně vybaven jako jeho mužský sourozenec Anthem a nabízí veškeré technologické prvky, ovšem ve specifickém provedení.

Bike předkrm. Ochutnejte společně s námi výkonného a všestranného oře pěkného zevnějšku Giant Lust Advanced 27,5 z nové dámské kolekce Liv/giant, která je určena jak zkušeným cyklistikám, tak začátečnicím.

Plně vypovídá o tom, že vývoj v ženské cyklistice nelze zastavit. Jednoduše řečeno nároky dam, které propadly kouzlu horské cyklistky, se výrazně posunuly směrem nahoru. Ženy řeší nejen stylové oblečky, ale i geometrii rámu, materiál (karbon, nebo hliník?), vhodné sedlo atd. Vážně je to tak.

Pro dámy. Na první pohled je jasné, komu je bike určen.

Pro dámy. Na první pohled je jasné, komu je bike určen.

Bike hlavní chod. Osobně mohu potvrdit, že ženy mají karbon rády. Proto lze předpokládat, že Giant Lust Advanced 27,5 jim bude imponovat. Je to první karbonový celoodpružený bike od této značky speciálně pro dámy (přitom karbonové rámy vyrábí již od roku 1987), který na první pohled zaujme designem a elegantním tvarem rámu.

Nyní už vzhůru do sedla. Jedeme v kombinovaném terénu kopec, sjezd, polní cesta a ukazuje se, že Giant Lust s tím nemá problém. Umí se poprat, jak s rychlou dynamickou jízdou, tak i s terénem ve stylu single tracku. 

Příjemně vás žene do kopce i z kopce. Zásluhu na tom má upravená dámská geometrie s ručně vyráběným karbonovým předním trojúhelníkem třídy Advanced a zadní hliníkovou stavbou se systémem tlumení Maestro a zdvihem 100 mm.

Ten je založen na optimálním umístění čtyř základních čepů, které neutralizují působení zadní brzdy, přesto udrží systém plně citlivý ke všem typům nerovností. A to bez nežádoucího pohupování při šlapání.

V terénu je Lust jako doma. Skvělé.

V terénu je Lust jako doma. Skvělé.

Další novinkou a předností tohoto dámského plnokrevníka je průměr kol 27,5"; jež kombinují ty nejlepší vlastnosti 26" a 29" kol. Bike velmi dobře zrychluje, snadno se ovládá a přitom je velmi stabilní ve sjezdech a technických pasážích. V podstatě se při jízdě téměř není potřeba o nic starat. Přední kolo suverénně drží přímý směr i na drobném kamení nebo pěšině porostlé kořeny.

Bike sladká tečka.To však není vše, z technologií je třeba zmínit hlavu OverDrive 2 a střed PowerCore, vpředu i vzadu, rovněž pevnou osu (15 mm a 142 x 12  mm). Samozřejmostí je vnitřní vedení bovdenů a integrovaná ochrana rámu na spodní trubce a zadní stavbě. 

K dobrému pocitu z testovací jízdy přispívá také přesné řazení, které má na svědomí Shimano SLX 2 x 10, přehazovačka Shimano XT, Shadow+ a přesmykač SRAM X7 2 x 10 HDM. 

Malou výtku si zasluhuje ovládání tlumiče Fox Float CTD Evolution, které je umístěno v dolní části těsně nad převodníkem, takže případný předklon jezdkyně nemusí být úplně komfortní. Ale to je spíše subjektivní pocit.

Ovládání tlumiče není úplně ideální.

Ovládání tlumiče není úplně ideální.

Sečteno podtrženo: Lust Advanced 27,5 je mustang, kterému není žádný terén cizí. Skromný a temperamentní a současně upoutá svým elegantním vzhledem.

Od nové sezony 2015 toho značka Liv nabízí pro dámy ještě mnohem více.

Infocentrum

Giant Lust Advanced 27,5" 2

Cena: 77 999 Kč

Rám: Advanced Composite 4*Maestro Suspension/ALUXX SL RC

Velikosti: XS, S, M, L

Vidlice/zdvih: Fox Float CTD Evolution, 15QR Thru Axle, OverDrive 2, 100 mm

Tlumič/zdvih: Fox Float CTD Evolution

Řazení/přehazovačka/přesmykač: Shimano SLX, 2 x 10/Shimano Deore XT Shadow+/SRAM X7, 2 x 10 HDM

Brzdy: Shimano SLX, 160 mm

Kola/náboje: Giant P*XC2 27,5/Giant Tracker

Celkové hodnocení

5
+
geometrie rámu
stylový design
pevné osy
-
ovládání tlumiče (vinou umístění)

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: