Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Cink jedná o smlouvě v Meridě a staví dům


26.09.2014

Přestože loňský senzační nástup mezi muže letos biker Ondřej Cink nevyrovnal, o prodloužení smlouvy v týmu Merida/Multivan se nebojí. „Jinam nechci, ani jinou nabídku nemám,“ říká.

„Věřím, že se dohodneme, mám přece za sebou dva v součtu velmi dobré roky,“ dodává 23letý cyklista, který ukončil velkou závodní sezonu. A stihl podepsat aspoň smlouvu sponzorskou – stal se tváří známé švédské značky sportovního oblečení Craft na českém trhu.

Loni jako 22letý novic dokázal zajet hned i druhé místo ve světovém poháru, skončil osmý na mistrovství světa v Jižní Africe. To nevyrovnal. Jak tedy hodnotí letošní rok?

„Začátek byl velmi dobrý, navázal jsem na ten minulý. Vyšel mi rozjezd na Kypru, pak pódium na svěťáku (4. v Pietermaritzburgu) a ještě desátý v Austrálii. Jenže pak jsem onemocněl, zůstal patnáct dní bez kola a od té doby se to táhlo,“ vypráví.

Ondřej Cink letos doplatil na sezonu plnou nemocí.

Ondřej Cink byl letos několikrát nemocný, což zásadně ovlivnilo jeho výkony.

Tolik chtěl stihnout start na světovém poháru v Novém Městě… až uspěchal návrat. „Po antibiotikách jsem hned skončil do tvrdé intenzity, což nebylo dobře. Chtělo to spíš vytrvalostně, v klidu. Vrátil jsem se, ale přišel útlum,“ vzpomíná. V létě si angínu dvakrát zopakoval.

„Trápení, fyzické i psychické. Jak to snášet bez kola?“ Do závěru se ale přece jen sebral a zajel velmi solidní dvanáctou pozici na mistrovství světa v Hafjellu. „Výkon výborný, výsledek horší, mohl jsem být i do pětky, nebýt chyby na startu,“ hodnotí. 

Aspoň zase oživil motivaci. Vždyť ve velkém jarním rozhovoru v našem magazínu Bike/Peloton tvrdil, že chce za rok získat titul mistra světa! Ten z třiadvacítek mu totiž nestačí.

Na trati olympijského závodu v Londýně.

Na trati olympijského závodu v Londýně.

„Poučil jsem se, jsou to další zkušenosti, jak se vyrovnat s nemocí. Vím, že příště musím začít zvolna. Jenže teď mě ani trenér nedokázal zastavit,“ krčí rameny. Teď ho čeká poslední závodní víkend na české půdě a pak dovolená.

„Odpočinu si doma, začínáme stavět dům,“ plánuje developerské aktivity u Benešova nad Ploučnicí, kde žije s přítelkyní Zuzanou Pirzkalovou, bikerkou a výživovou poradkyní. „Chci jí pomoct. Našli jsme krásné místo na kopci v Českém Švýcarsku, koupili jsme hrubou stavbu. Na zahradě chci ještě postavit posilovnu a wellness. Držet lopatu umím, ale spíš si najmu lidi,“ usmívá se.

Cyklokros ho v zimě neláká ani s vidinou světového šampionátu v Táboře. „Jednou jsem ho zkusil, ale je to pro mě jiný sport. Nenadchlo by mě motat se někde okolo dvacátého místa za lidmi, které bych na biku porazil. To je zbytečné.“

Spíš chce včas vyřešit prodloužení kontraktu v Meridě, kde si tuze porozuměl i s mistrem světa José Hermidou. A v jeho domovině Andoře se příští rok koná světový šampionát. „Tým na mě vsadil jako na perspektivního závodníka a věřím, že tak bude hodnotit moje působení. Rád bych si i trochu polepšil finančně, ale uvidíme,“ dodává.

Dílna, to je království každého cyklisty.

Dílna, to je království každého cyklisty.

Zelenočerné barvy Meridy se oblékají do italské značky Tec market, která ovšem na českém trhu není. I proto se mohl Cink dohodnout s Craftem, který oblékal i Lukáše Bauera nebo Filipa Ospalého.

Využije zimní tréninkové oblečení a pak pro celou sezonu především perfektní funkční prádlo všeho druhu. Role modela mu však na první prezentaci ještě příliš nešla, pořád se na něj čekalo…

V roli modela se ještě cítí trochu nesvůj, ale zvyká si.

V roli modela se ještě cítí trochu nesvůj, ale zvyká si.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: