Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nonstop peklo na kole. Dojeli hrdinové

Sport

20.08.2014

Nonstop závod bez spánku. Délka? 1 000 kilometrů. Převýšení? 14 500 metrů. Počasí? Dva stupně nad nulou, déšť, na horách sníh, mlha. Kulisy letošního závodu Tortour byly na srpen pořádně drsné. Na start se postavilo 554 statečných, kteří soupeřili v sólo kategorii nebo ve dvoučlenných či čtyřčlenných týmech. Kdo dokončil, byl hrdinou.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

Závod vede kolem celého Švýcarska a od roku 2009 získává na stále větší oblibě. Je jedním z nejtěžších podniků svého druhu na světě.

Absolutním vítězem sólo kategorie se stal Severin Zotter, který trať zvládl v čase 36 hodin, 32 minut a 43 vteřin. Druhý Slovinec Marko Baloh dojel o půl hodiny později.

Mezi ženami zvítězila domácí Nicole Reistová, která drsnou „rubačku“ absolvovala za 43 hodin, 59 minut a 59 sekund.

Podívejte se na video ze závodu:

kT9Vb_6V7Ok

„Podmínky, které tu panovaly, udělaly ze závodu bitvu na hranici lidských možností. Jsem ale nesmírně šťastný, vzhledem k šíleným podmínkám je vítězství o to cennější,“ řekl Zotter.

„Chtěl jsem při šesté účasti vyhrát, ale nevyvaroval jsem se chyb. Severin vyhrál zaslouženě. Počasí bylo opravdu krušné. V noci v horách jsem se musel pořádně obléknout,“ konstatoval Baloh v místě startu i cíle v Schaffhausenu.

Na trati se objevily i známé osobnosti: Alex Zülle, druhý z Tour de France 1995, Jan Frodeno, zlatý triatlonista z olympiády v Pekingu 2008, nebo mistr světa ve sjezdovém lyžování Urs Lehmann.  

Závod je též charitativním projektem. Letos se vybralo 66 tisíc franků na podporu sportu dětí s hendikepem.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: