Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Šampion Kulhavý se ve výhni vrátil na český trůn


20.07.2014

Titul nejlepšího českého bikera se po čtyřech letech vrátil k Jaroslavu Kulhavému. Olympijský vítěz v cross country v úmorném vedru ovládl domácí šampionát na 3,3 kilometru dlouhém okruhu v Praze před Janem Škarnitzlem a Pavlem Boudným. Mezi ženami vyhrála Pavla Havlíková.

Favorizovaný Kulhavý, jenž si na konci června připsal vytoužený titul mistra světa mezi maratonci, se podle očekávání pohyboval v čele od prvního z deseti okruhů a nakonec úspěšně přetrhl sérii smolných vystoupení v kláních o tuzemský titul. Škarnitzl za ním ale zaostal o pouhých sedm sekund.

Kulhavý slavil i přesto, že závod absolvoval z plného tréninku na nadcházející zaoceánskou štaci Světových pohárů. Kromě Cinka a Hynka byla na startu kompletní česká špička.

Stupně vítězů v čele s vítězem Jaroslavem Kulhavým.

Stupně vítězů v čele s vítězem Jaroslavem Kulhavým.

„Bylo to hodně náročné, hlavně teplem a tím, že jsem dva měsíce jezdil spíš maratony než cross country,“ řekl šampion.

„Dá se říci, že to byl kontrolovaný závod. Rozestup byl pořád plus mínus stejný, ale nebyla to vůbec žádná jistota, udělat jedinou chybu, tak bych o titul rázem přišel. Nechtěl jsem jít přes hranu kvůli tomu vedru, navíc už jsem ke konci cítil únavu.“

Pavla Havlíková slaví titul v ženské kategorii.

Pavla Havlíková slaví titul v ženské kategorii.

Hlavní favoritku favoritku závodu žen Terezu Huříkovou zradil defekt, nakonec do cíle vůbec nedojela. Závod naopak sedl Pavle Havlíkové (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.), která se z titulu mistryně ČR mohla radovat po dlouhých šesti letech.

Výsledky

Muži Elite: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:32:08, 2. Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +0:07, 3. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +2:46.

Ženy Elite: 1. Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 1:20:30 hod., 2. Veselá (GT Bikeplac Opportunity) +1:43, 3. Štěpánová (Kona Cycling Point) +2:55.

Muži U23: 1. Paprstka (Remerx Merida Kolín) 1:24:22 hod., 2. Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) +1:23, 3. Skalický (Remerx Merida Kolín) +6:05.

Ženy U23: 1. Kuntová (Remerx Merida Kolín) 1:10:48 hod., 2. Kubínová (SK Velo Praha) +8:41, 3. Machulková (Kona Cycling Point) +9:22

Junioři: 1. Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 57:54 min., 2. Průdek (Bike 2000) +0:51, 3. Kobes (Velosport Domažlice) +2:04.

Juniorky: 1. Průdková (Nutrend Specialized) 45:02 min., 2. Czeczinkarová (Bigshock) +1:00, 3. Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +3:44.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: