Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Pražská premiéra. Vrátí se Kulhavý na trůn?

Sport

18.07.2014

Praha zažije o víkendu velkou premiéru: poprvé se zde uskuteční mistrovství České republiky horských kol! Trvalo dlouhých třiadvacet let, než domácí šampionát olympijské disciplíny cross country zavítal právě sem. Celkem se bude bojovat o devatenáct titulů.

Program mistrovství republiky odstartuje v pátek odpoledne závodem štafet, pokračovat bude v sobotu sprinty a na neděli je připraveno cross country s mnoha českými hvězdami.

Závodit se bude v Řepích na 3,3 kilometru dlouhém okruhu s převýšením 100 metrů. „Ještě v pondělí byl o tři sta metrů delší, ale nakonec nám nepovolili výjezd na haldu,“ vysvětluje hlavní organizátor Viktor Zapletal. „Ale i tak je trať zajímavá, strávili jsme s přípravami mnoho času,“ dodal reprezentační kouč nyní v roli pořadatele.

Hlavním tahákem pro diváky, pro které je připravena i mobilní tribuna v cílovém prostoru, budou nedělní závody elitních kategorií žen a mužů.

Chybí Cink a Hynek

Kromě nemocného obhájce titulu Ondřeje Cinka a Kristiána Hynka startujícím na prestižním maratonu Trans Alp, se mohou těšit na kompletní peloton v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým nebo bronzovým medailistou z mistrovství Evropy Janem Škarnitzlem.

V závodě žen se bude Tereza Huříková bojovat o svůj čtvrtý titul v řadě!

Zatímco Tereza se vloni v Bedřichově radovala z hattricku, její týmový kolega Kulhavý se naposledy do mistrovského dresu oblékl v roce 2010 v Kuřimi. Od té doby jej vždy ze hry vyřadil defekt, vloni sice dojel, ale skončil šestý. Letos by už rád vyhrál.

„Je to dlouhá doba, to je pravda, ale domácí mistrák pro mě není zase až tak důležitý závod, čekají mě Světové poháry v Kanadě a Americe, na které nyní směřuju svojí formu. Pojedu z plného tréninku a ještě v neděli se přesouvám na soustředění do kopců do Beskyd,“ oznámil čerstvý mistr světa v maratonu.

Závodiště naleznete v Praze Řepích za křížením ulic U Boroviček a Na Bělohorské pláni.

Seznam kapitol

Program MČR 2014

Pátek - 17:00: start štafety

Sobota - 15:30: start sprint – eliminátor

Neděle - 9:00: start žáci, žákyně, 09:45: start masters + ČP XCO Experts, 11:00: start kadeti, 12:15: start junioři, 13:45: start ženy, juniorky, kadetky, 15:45: start muži elita, U23, 17:30: Vyhlášení výsledků MČR XCO

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: