Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Pohodu nejen na kole přineslo Author Valtické cyklobraní

Sport

02.10.2018

V pořadí už 8. ročník závodu kol Author Valtické Cyklobraní opět přilákal milovníky dvoustopých vozidel do Valtic. Pohodu, babí léto a burčák, jenž jsou mottem závodu, si do města vína přijelo užít 570 závodníků na trati a mnoho fanoušků a milovníků jižní Moravy.

A pohoda a burčák se také tradičně odráží i v názvu dvou tras, na které se účastníci závodu v sobotu vydali. Delší Burčáková trasa, která letos měřila 48 km, protáhla všechny cyklonadšence přes Reistnu, vinohrady do Úval, přes sedlecké rybníky, stoupáním kolem CHKO Skalky a odtud střídavě česko-rakouským územím až do Schrattenbergu zpět pod Reistnu, po polní cestě na občerstvovačku na Knížecí vyhlídku a odtud po pohraniční hlásce mezi vinohrady až k "malému singltreku" katzelsdofrským lesíkem, dále až do Poštorné a zpět do Valtic a cíle 100doly. Nejlepší byli Petr Lechner a Jana Čupová.

"To Pohodáři si užili opravdu pohodovou 25kilometrovou trasu a míjeli nejen Kolonádu na Reistně i Stezku bosou nohou, občerstvili se na Knížecí vyhlídce, projeli kolem vinohradů až do Katzeldorfského lesa a než dorazili do cíle a zázemí závodu 100 doly Château Valtice, minuli ještě jedno nové vinařství, které mnozí znají jako místo tzv. bývalého Celňáku,“ popsal kratší trasu ředitel závodu Kamil Balga.

Cyklobraní ale myslí také na nástupnickou generaci mladých závodníků, a tak ranní hodiny před závodem v areálu zázemí Vinných sklepů Valtice patřily nejdříve dětským závodům. Nejmenší i ti o něco větší s úsměvem a zápalem do boje závodili ve více kategoriích od 6 do 14 let až po malé ratolesti na odstrkovadlech. I pro ně pak byly připraveny krásné medaile a vyhlášení vítězů.

První závodníci na Pohodové trase dorazili do cíle po necelé hodince a matadoři na trase Burčákové protnuli cílovou pásku asi po hodině a půl, stejně jako první vítěz ve zcela nové kategorii elektrokol. Tradičně ale soutěžili závodnici v kategoriích ženských, mužských, rodinných, firemních i tandemech. A pak už spokojené úsměvy v cíli vydržely všem závodníkům až do večerního posezení u vína a cimbálu v prostorech sklepů 100doly Château Valtice.

To odpolední program Cyklobraní začal samozřejmě vyhlášením všech vítězů obou tras a pokračoval oblíbenými soutěžemi „O nejlepší šlapku“ ve šlapání hroznů „O nejlepší plíce“ v tahání vody koštýřem. Kdo nedosáhl na bednu a ani nezvítězil v soutěži, nemusel smutnit. Šanci vyhrát měl v bohaté tombole, a to od drobných cen od Authora, přes víno, burčák, zájezd dle vlastního výběru od adventura.cz, dámské, pánské nebo dětské lyžáky Head, víkendový pobyt ve valtickém Penzionu Prinz až po dvě hlavní ceny od Authora – dámské a pánské kolo Author.

„Letos jsme poprvé termín Cyklobraní přesunuli na poslední, a navíc sváteční zářijový víkend. Počasí nás nezklamalo, okolní vinohrady a příroda září babí létem, a tak i příští rok oslavíme Svatého Václava na kole,“ potvrdil pro všechny cyklonadšence Balga termín 9. ročníku Valtického Cyklobraní, které se tedy bude konat v sobotu 28. 9. 2019.

Kompletní výsledky závodu i fotogalerie na webových stránkách www.cyklobrani.cz  

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: