Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

FOTOREPORTÁŽ: Bikeři z Veltěže vyhráli týmovou soutěž Pražského MTB poháru. Na Zličíně jeli i Cink nebo Škarnitzl

Sport

24.09.2018

V pořadí sedmý závod Pražského MTB poháru 2018, který se uskutečnil v Bike Parku na Zličíně v hlavních kategoriích žen a mužů ovládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová (N1 Team) a Jan Škarnitzl (Sram/Mitas/Trek).

 

Další hvězdu závodu, Ondřeje Cinka (Primaflor/Mondraker Rotor) postihl defekt a vyřadil ho ze závodu, který zpočátku absolvoval v rychlém tempu s Janem Škarnitzlem a sekundovat této dvojici olympioniků dokázal pouze talentovaný, úřadující mistr Evropy kadetů, Jan Zatloukal (Nutrend/Specialized Racing), který zvítězil ve své kategorii.

V dětských a žákovských kategoriích bylo patrné maximální soustředění, provázené občasnou nervozitou a emocemi některých rodičů. Zličínský závod byl pro tyto kategorie finálový, s dvojnásobným bodovým přídělem, což znamenalo otevřený boj o celkové pohárové umístění až do poslední chvíle. Většina závodníků ale svůj finálový závod zvládla na výbornou a předváděli divákům strhující a napínavé souboje.

Celkovými vítězi Pražského MTB poháru pro rok 2018 se v dětských a žákovských kategoriích stali:

odrážedla: Havel Eliaš – Adastra Sokol Veltěž

děti  3 – 4 roky: Kovář Daniel – Kolín

holky 5 – 6 let: Pešková Nela – CK Loko Rakovník

kluci 5 – 6 let: Semerád Marek – Sram Mitas Trek

holky 7 – 8 let: Výborná Mája – Bikeclinic Junior Team

kluci 7 – 8 let: Pňovský Sebastian

holky 9 – 10 let: Grohová Lucie - Author Team Stupno

kluci 9 – 10 let: Svoboda David - Adastra Sokol Veltěž

žákyně I.: Kovaříková Iva - Bicykl Team Ústí nad Labem

žáci I.: Bradáč Adam – Dukla Praha

žákyně II.: Kotlíková Adéla - CK Loko Rakovník

žáci II.: Jech Filip - Adastra Sokol Veltěž

Vítězové se mohou těšit na unikátní pohár v podobě pražské dlažební kostky, ale také na hodnotnou cenu, kterou do soutěže věnoval partner závodu Velocentrum Voleský. Jde o závodní horské kolo Specialized, které získá losováním na slavnostním večeru Pražského poháru, 16. listopadu jeden z celkových vítězů dětských či žákovských kategorií.

Dramatickou soutěž týmů dokázal ovládnout ambiciózní klub Adastra Sokol Veltěž, jehož závodníci vynikajícím způsobem zvládli zličínský finálový závod a pomyslně přespurtovali loňského vítěze a po celý rok průběžně vedoucí tým Dukly Praha. Ovšem pohled do výsledkové listiny celkových vítězů poháru v kategoriích dětí a žáků, kde má Adastra Sokol Veltěž trojnásobné a nejpočetnější zastoupení svědčí o tom, že prestižní trofej bude na Slavnostním večeru předána do těch nejlepších rukou.

Pro kategorie kadetů a starší, Pražský MTB pohár 2018 pokračuje ještě jedním, finálovým kolem s dvojnásobným bodovým přídělem a tím závodem bude pohárová novinka, XCO - Maraton v Garden Parku Jeneč, na státní svátek 28. října 2018. Podrobnosti k tomuto závodu včas přineseme.

Výsledky Pražského MTB poháru Zličín najdete zde: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/749

Celkové výsledky všech kategorií po 7. závodě najdete zde: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/23

Celkové výsledky soutěže týmů najdete zde: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2018_sout%C4%9B%C5%BE-t%C3%BDm%C5%AF_celkov%C3%A9-po%C5%99ad%C3%AD.pdf

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: