Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

MS MTB DEN 3: Švýcarská nadvláda nad šampionátem trvá, Češi v pátek nezajeli

Sport

07.09.2018

Švýcarská nadvláda nad domácím mistrovství světa MTB v Lenzerheide pokračuje. Teď mají tři zlata z pěti možných.Vydrží i do soboty, kdy vyrazí za obhajobou eliťáci Nino Schurter a Jolanda Neffová? Podívejte se na naši páteční fotogalerii.

Titul mezi dámami do 23 let získala Alessandra Kellerová, předtím v této kategorii dvakrát třetí, která tak přidala 42. zlato v historii šampionátů pro helvétský kříž. Od startu si to ostře rozdávala s krajankou Sinou Freiovou, ale postupně ji odjela až na 1:22 minuty.

Mezi mladíky do 23 let vyrazil hned po startu na špici opět Švýcar, tentokrát teprve 20letý Filippo Colombo. Vydržel dvě kola. Pak se vpředu oddělila dvojice, z níž v posledním kole rozhodl Alan Hatherly, Jihoafričan z týmu Specialized, účastník olympiády v Riu. Druhý skončil nadějný americký biker Christopher Blevins.


A Češi? Jana Czeczinkarová byla na šesti okruzích dojeta o kolo, tedy se ztrátou přes dvanáct minut a skončila 29…. To je další potvrzení stagnace, nebo spíše dlouhodobého poklesu formy ještě nedávno velmi nadějné závodnice, pokoušející i cyklokros.

Ani Matěj Průdek, nejlíp nasazený v dresu s trikolórou, nepřekročil zdejší stín, dojel zklamaný na 28. místě. „Předvedl jsem své maximum, na víc jsem neměl. Nejsem v optimální formě, ani ty dva nečekané pády ve stejném místě na to výrazný vliv neměly,“ hodnotil.

„Od začátku se jezdí totální šrot až do konce a kdo na to nemá, nemůže zajet. Před pěti týdny během mistrovství republiky v Peci jsem byl nemocný a od té doby jsem to nedohnal a nedostal se na level, kde jsou ti nejlepší. Jsou to jen závody, hlavy padat nebudou,“ vyprávěl.

Letošní angažmá v novém týmu Gabb systém/Cabtech s Jitkou Škarnitzlovou však hodnotí pozitivně. „Nastavené to bylo dobře, snad to vidět bylo. Nebudu říkat, co by kdybych nebyl nemocný. Jde to nahoru a chci v tom pokračovat. Připravím se na příští rok a doufám, že to bude ještě lepší,“ dodal.

Další dva Češi - Lukáš Kobes a Jaromír Skála skončili v páté desítce (42., resp. 48.) z 97 jezdců.

Kompletní výsledky najdete na www.uci.ch

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: