Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

MS MTB DEN 3: Sjezdař Sehnal se dočká světového finále i s pochroumaným loktem

Sport

07.09.2018

Všech šest českých sjezdařů postupuje z kvalifikace do nedělního závodu, který bude vrcholem celého světového šampionátu horských kol v Lenzerheide. To je příjemná zpráva, neboť v nabitém poli působí jako velmi, ale opravdu velmi chudí příbuzní.

V noci čtyři hodiny pršelo a dopoledne pokryla svah Rothornu, kudy vede 2,2 km dlouhá trať, mlha. Přesto ji obsypaly stovky nadšených diváků. „Stihli jsme ráno jen jednu tréninkovou jízdu,“ řekla Simona Jirková, jediná Češka na startu.

„Ale já ji nemohl dát přes bolest celou v kuse,“ dodal Stanislav Sehnal, který měl včera pád, pochroumal si levý loket a strávil odpoledne v nemocnici. Naštěstí vyšetření neobjevila zlomeninu, ani porušení svalů či šlach, jen obrovský hematom. „Doktor mě opíchal, kvaldu jsem sjel a mám dva dny na to, abych se dal dohromady,“ vydechl si pak v cíli (na snímku je archiv ze světového poháru v Lourdes 2015).

Junior Filip Dankanič prošel těsně jako 57. ze 64, uff, finále pojede šedesát závodníků.

Nejlíp z mužů zajel 49. Ondřej Štěpánek. „Jel jsem na jistotu, v rock garden hned nahoře bylo důležité neudělat chybu,“ komentoval. Pak 50. skončil Antonín Král, který se dokonce chvíli hřál na výsledkové tabuli na první pozici, než ho předjeli lepší borci. Zkušený Martin Lebl dojel 64. „Šetřím síly na neděli,“ hodnotil stručně. A Sehnalovi patřilo 62. místo. Do finále jde 80 ze 105 borců.

Nejlepší čas 3:03,206 sjel Brook MacDonald z Nového Zélandu, který dokázal jet i maximální rychlostí 60,497 km/h.  Legendární jihoafrický sjezdař Greg Minnaar vyrážel už brzy s číslem 68, neboť po zranění ruky z úvodu roku neměl vyjeté body v UCI žebříčku. Skončil třicátý.

Simona Jirková, která pracuje na umělé lezecké stěně v Ústí nad Labem a v průběhu roku nemá šanci na podobně náročné trati se projet, natož trénovat, byla dvanáctá z 32 žen. Byť s odstupem 26 vteřin za nejlepší Britkou Rachel Athertonovou (3:38,076).

„Nějaké chybky tam byly, místy už jsem fyzicky nestačila, ale zvládla jsem to,“ říkala spokojeně odvážná sjezdařka, která oceňuje svůj letošní stroj CTM. Jen závěrečný cílový skok, na němž ti nejlepší létají až do desetimetrové dálky z pětimetrové výšky, vzala z menší rampy. To Monika Hrastniková ze Slovinska před tím skončila v nemocnici (ne po skoku) a pořadatelé museli o půl hodiny posunout start mužských jízd.

Kompletní výsledky najdete na www.uci.ch


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: