Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Český pohár na silnici vyhrál ve finiši do kopce Hník

Sport

26.08.2018

Za  deštivého  počasí  ve  Slatině  u Ostravy odstartoval  šestý  díl  Českého  poháru  na  silnici.  Pro  sólové  vítězství  si  v  něm  po  čtyřech  a  půl  hodinách  dojel  Karel  Hník  (Pardus/Tufo  Prostějov)  před  úřadujícím  mistrem  republiky  Josefem  Černým  a  průběžně  vedoucím  závodníkem  poháru  Matějem  Zahálkou  (oba  Elkov/Author). 

Závodníci absolvovali celkem sedm náročných okruhů. Hned v úvodním kole se podařilo od pelotonu odpoutat trojici Luděk Lichnovský (Pardus/Tufo Prostějov), Petr Swaczyna (CK Feso Petřvald) Tomáš Jakoubek (CK Příbram Fany-Gastro). Tato trojice si vybudovala místy až tříminutový náskok. Ke skupince uprchlíků se pak ještě na malou chvíli připojili další čtyři závodníci, dvě kola před cílem byla ale hlavní skupina opět pohromadě.

V šestém kole pak zaútočil úřadující mistr republiky Josef Černý (Elkov/Author), se kterým odjel také Karel Hník (Pardus/Tufo Prostějov). Tato dvojice vzorně spolupracovala a bylo jasné, že se mezi sebou utkají o vítězství. Z toho se nakonec radoval Karel Hník, kterému hrál do karet náročný výjezd před cílem.

„Trať byla pro mě ideální, nevadila by mi ani náročnější. Závěr do kopce mi vyloženě vyhovuje. S Pepou jsme dobře spolupracovali, na závěr jsem si docela věřil. Elkov tu dnes neměl tolik lidí, navíc rozjížděli Pepovi tempo pod kopcem, takže jsem se moc nebál, že by byli v závěru v přesile. Vítězství si moc vážím, jsem rád, že po ne úplně povedené sezóně jde výkonnost stále nahoru,“ řekl k závodu vítězný Hník.

Josef Černý pak dodává: „Včerejšek i dnešek byl pro mě náročný, absolvoval jsem to z plného tréninku, ale jsem spokojený. Včera se nám podařilo vyhrát a ani dnes to nebylo špatné. Karel naladil formu dobře, spolupracovali jsme a rozhodlo se až v posledním kopci, dnes měl prostě více sil.“

Na třetím místě dojel Matěj Zahálka (Elkov/Author), který si zároveň upevnil celkové prvenství v Českém poháru a už nyní je jisté, že ho ze žlutého dresu lídra soutěže nikdo nevysvlékne ani v posledním závodě seriálu.

„Vítězství v poháru je pro mě jedním z velkých cílů v letošní sezóně a jsem moc rád, že se to podařilo a dres už mi nikdo nevezme. Uvidím, jestli budu figurovat v nominaci na mistrovství světa, takže zatím je můj start v Židovicích otevřený. Trochu by mě to asi mrzelo, v Židovicích je to pro mě domácí závod, ale samozřejmě mistrovství je mistrovství,“ okomentoval své velké vítězství Zahálka.

V kategorii do 23 let se z vítězství radoval slovenský závodník Juraj Michalička (CyS-Akadémia Petera Sagana). Druhý v této kategorii skončil Jiří Petruš (Topforex/Lapierre) a třetí Youval Ben Mosche (Israel Cycling Academy Devo Team). Nejlepším nováčkem se dnes stal Karel Tyrpekl (Pardus Tufo Prostějov).

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: