Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Krkonošské Kolo pro život vyhrál Cink, žebříček vede Boudný

Sport

25.06.2018

Dalším závodem pokračoval seriál Kolo pro život, tentokrát doslova v horském prostředí. Na kopcích v jeho průběhu závodu klesla teplota pod 6 stupňů. V cíli na letišti ve Vrchlabí se radoval Ondřej Cink a svůj životní závod jela i vycházející hvězdička Filip Rydval. Pavel Boudný finišoval na čtvrtém místě, kterého to katapultovalo do průběžného vedení v seriálu. V ženách se Kateřina Drhová, která žije ve Špindlu a domácí prostředí využila maximálně, když přijela s obrovským náskokem.

Borci domácí České spořitelny drželi přední skupinu, ale prudké stoupání a těžký sjezd do Špindlu oddělil dvojici Cink, Rydval a oni už přes všechny vynaložené síly nedokázali náskok zlikvidovat.
 
Cink (PrimaFlor/Mondraker) se rozhodl ke startu na poslední chvíli až ve středu. Poslední dobou ho trápí koleno a tak namísto intenzívního tréninku zvolil závod. "Ještě nikdy jsem tady nebyl a předem se mi zamlouval kopcovitý profil trati. Hned po příjezdu jsem si byl projet první stoupání. No a v něm se i rozhodl závod," říkal.
 
"Z mého pohledu se v kopci nejelo nějaké ostré tempo, až spíš ke konci. Nastoupil tam Rydval. Nikdo po něm nešel, ani já. Měl náskok tak padesát metrů. Tak jsem si říkal, že se asi budu muset zvednout…," popisoval vývoj. "Na vršku jsem si ho dojel. Nikdo další ze soupeřů se nás nechytil. V tu dobu to byl pořád začátek závodu. Přesto jsem nechtěl svěsit nohy a počkat na ostatní, co jeli za námi. A ani to nešlo."
 
 
Rydval tvořil tempo po většinu závodu, Cink se mu přizpůsobil. "A to jsem o něm dosud ani neslyšel," dodal uznale muž, který loni objel skoro celou Tour de France. "Musím uznat, že jel pěkně, hlavně v kopcích. Často jsem si musel hodně dávat, abych mu stačil. A v tom posledním kopci jsem jel úplně na doraz, jinak bych mu neujel," ocenil ho.
 
"Pravidelně jsme se na špici střídali. Jelo se mi dobře, až na poslední kopec, kde jsem chytil menší krizi a Ondra mi nastoupil a ujel. Přesto jsem s druhým místem spokojený. Musím říci, že během závodu ani nevnímám, s jakými hvězdnými bikingu vepředu jedu. Je mi jedno, jestli je to zrovna Jarda nebo Ondra, nedělám si z toho hlavu. Spíše koukám, co bych od nich šikovného pochytil, stále se učím,“ dodal Rydval, svěřenec trenéra Berana z Alltrainingu. Třetí dojel další cross-countrista Jan Vastl z N1 teamu.
 
 
Mezi ženami si tedy užila Kateřina Drhová (Česká spořitelna/Accolade). "Trasu velmi dobře znám, byla to asi moje největší výhoda. Před startem jsem měla největší obavy z Venduly Kuntové, která jezdí slušně cross-country a je zkušenou bikerkou. Ale jak jsme odstartovali, už jsem ji neviděla. Soustředila jsem se jen na sebe a dobře si rozvrhla tempo. Před závodem tady hodně pršelo. Čekala jsem, že to v některých pasážích na kořenech bude pěkně klouzat, třeba při výjezdu k Tetřevím boudám. Ale bylo to naprosto v pohodě," popisovala.
 
Na příštím podniku Drásalovi tak budou startovat vedoucí závodníci seriálu, jak Boudný (ČS), tak Drhová, v pomyslném žluťáku.
 
Další z uchazečů o něj Matouš Ulman dostal prostor k načerpání nových sil a přípravě do druhé poloviny sezony. Má před sebou dva těžké závody v Dolomitech. Vše směřuje k vylepšení svého 8. místa z loňského mistrovství světa v maratonu.
 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: