Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

25. Pražské schody vyhrál Španěl Valero, Schurter ve své premiéře jezdil po zadním

Sport

29.05.2018

Báječnou bikerskou podívanou na schodech z Pražského hradu vyhrál tentokrát španělský jezdec David Valero Serrano z týmu MMR Bikes. Ale největší ovace sklidil při svém prvním startu současný vládce této scény Nino Schurter (Scott/Sram). Nabízíme i fotogalerii.

Jen zranění z nedělního světového poháru v Novém Městě zabránila startu dvou vycházejících hvězd, Mathieua van der Poela (zápěstí) a Sama Gaze (noha). I tak to bylo nejzářivější závodní pole už čtvrtstoletí dlouhé historie. Právě fakt, že se jelo po svěťáku a ne před ním jako v minulosti, jistě pomohl. 


Hlavním hrdinou se stal Nino Schurter, švýcarský král horských kol. Představil se v duhovém trikotu, zpočátku se snažil držet špice, ale již před polovinou z jedenácti kol lehce odpadl. Přesto si užíval, zdravil diváky, Nerudovkou šlapal jen po zadním kole a co na tom, že při tom i jednou spadl. Do davů podél trati ak vhodil rukavice. "Nádherný závod, skvělá atmosféra. Moc mě to bavilo. Dva dny po tak tvrdém závodě jako byl v Novém Městě jsem ale nestačil, i když to ze začátku vypadalo dobře. Pak mi spadl řetěz a já se už jen bavil s lidmi," omlouval se, když dorazil na 23. pozici.

Na čele nejdéle pracovala v plném tempu trojice Serrano, bývalý vítěz Fabien Giger a Bartek Wawak, týmoví kolegové z polského Krossu. Za nimi jak na gumě, chvílí blíž a chvíli dál, vlál nejlepší český maratonec Matouš Ulman (ČS/Accolade), který o víkendu vyhrál Kolo pro život na Orlíku. Tady nakonec dojel pátý - ve svém čtrnáctém startu, ještě za španělským showmanem a olympijským medailistou Carlosem Collomou, týmovým druhem Cinka z Primaflor/Mondrakeru.

První tři kola ujel všem právě Ondřej Cink. "Chtěl jsem se ukázat divákům, ale nohy bolely, musel jsem pak zvolnit," usmíval se poté, co skončil devátý. Další elitní český borec Jan Škarnitzl dvakrát bojoval s řetězem, ale statečné dojel. Zato Jaroslav Kulhavý brzy odstoupil, už na začátku druhého kola vinou bolestí břicha. Výborně zajeli ještě šestý Marek Rauchfuss, i desátý Jan Vastl.

Ženy čekalo jen sedm okruhů. Vpředu úřadovala trojice Jolanda Neffová, Maja Wloszczowská (lepší z kopce) a Jitka Škarntizlová (úspěšnější do kopce). Švýcarská blondýna Neffová z polského týmu Kross zaútočila v předposledním stoupání a už v Nerudově ulici v místě startu mylně slavila výhru. Musela pak ještě vydupnout až k Hradu. Čtvrtá dojela Karla Štěpánová a pátá cyklokrosařka Pavla Havlíková, také vítězka z Orlíku.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: