Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý se Škarnitzlem ozdobili Pražský pohár MTB na kbelském pahorku


07.05.2018

Po víkendové výhře na českém poháru v Brně přijel Jaroslav Kulhavý také na pražský pohár MTB na kbelský pahorek, kde se znovu utkal i s Janem Škarnitzlem. Po celý slunečný den tu závodily desítky bikerů od špuntů až k veteránům. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) vyhrál, olympijský šampion však nedokončil.

Napínavý závod nakonec nejlépe vyšel Škarnitzlovi (Mitas Trek), který navzdory nepříjemnému pádu zvítězil o několik sekund před Matoušem Ulmanem (Česká spořitelna/Accolade). Kulhavý závod ve Kbelích nedokončil a tak se ze třetího místa mohl radovat Škarnitzlův týmový kolega Josef Jelínek (Mitas Trek). 

Mezi ženami zopakovala triumf z posledního podniku Pražského poháru Magdaléna Mišoňová ze Sokola Veltěž. Za ní stejně mladé (17 let) Jana Richterová (COPR Přešice) a Nicole Hartychová (Mitas Sram Trek).

Prosluněný den opět přilákal na start Pražského MTB poháru mnoho závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií. Závod žákyň, žáků, kadetek, kadetů, juniorek a juniorů byl zároveň vyhlášen jako  Mistrovství Prahy horských kol pro rok 2018 a nejlepší pražští mladí závodníci si z Kbel mimo ceněného titulu odvážejí také poháry Pražského cyklistického svazu, které byly pro dívky vyrobené na zakázku, v růžové barvě.

Na startovní čáře kbelského závodu se představilo celkem 371 jezdců a co je z pohledu českého sportu a cyklistiky velmi potěšující, 180 (!) jich bylo ve věku do 10 let.

Po čtyřech kolech seriálu se nabízí zajímavý pohled na celkovou statistiku pražské soutěže v olympijském cross country.

Celkem do některého ze závodů nastoupilo 671 závodníků a z tohoto startovního pole si už jenom pět jezdců drží ve svých kategoriích maximální bodový zisk 100 bodů a zvítězili ve všech dosavadních startech: Marek Semerád (SRAM Mitas Trek) v kategorii kluků 5 – 6 let, Mája Výborná (Bikeclinic Junior team) v kategorii dívek 7 – 8 let, Adam Bradáč (DUKLA Praha) v kategorii žáci I,  Jiří Chyba (Nutrend Specialized Racing) v kategorii Masters I,  Viktor Zapletal (Nutrend Specialized Racing) v kategorii Masters III.

O bod méně a tedy jednu seriálovou porážku pak mají čtyři jezdci: Daniel Kovář (Kolín) v kategorii dětí 3 – 4 roky, Nela Pešková (CK Loko Rakovník) v kategorii dívek 5 – 6 let, Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) v kategorii Muži open a elite, Miroslav Pek (Peksport to Europe) v kategorii Masters IV.

Další, již pátý závod Tomket Pražského poháru 2018 se uskuteční v neděli 10. června v nádherném prostředí přírodního koupaliště Marvánek v Říčanech. A už nyní se mají diváci i závodníci na co těšit. Pražský MTB pohár se zde totiž pojede v rámci cyklistického dne, jehož součástí bude i závod C1 UCI v trialu – slavné Říčanské šlapačky, které mají mnohaletou tradici.

Trialové sekce budou postaveny v přímé blízkosti startu a cíle závodu XCO a diváci tak budou moci po celý den sledovat jak závody v olympijském cross country, tak umění a výkony našich nejlepších trialových specialistů v zahraniční konkurenci.   

Výsledky 4. kola TOMKET Pražského MTB poháru v Kbelích zde:  https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/703

Průběžné pořadí jednotlivců TOMKET Pražského MTB poháru zde: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/23

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: