Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

FOTOREPORTÁŽ: Pražský pohár MTB v Beckově zamotal pořadím týmové soutěže

Sport

22.04.2018

Magdalena Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) a  Jan Škarnitzl (Mitas Trek) - ten po víkendové výhře v Kole pro život na domácí trati Pavla Boudného v Hustopečích - ovládli elitní závody třetího kola Pražského MTB poháru v Beckově. Nabízíme vám také rozsáhlou fotoreportáž.

Prosluněný den v ideálním cyklistickém počasí přilákal na start tradičně vysoký počet startujících závodníků ve všech vypsaných kategoriích, kteří na technickém okruhu, tvořený kombinací přírodního a uměle vybudovaného sportoviště, sváděli atraktivní souboje. 

Závodem v Beckově se výrazně zdramatizovala soutěž týmů, kterou doposud ovládala bezchybně jedoucí Dukla Praha se svým mládežnickým týmem a tým Nutrend Specialized Racing. Ten sice výsledkově nezaváhal, nicméně na startu jim chyběl třetí člen formace, nemocný Tomáš Tlamka, což znamená, že tento tým nemůže být klasifikován v soutěži pro toto kolo.

Dukla Praha sice nastoupila v nejsilnějším možném složení, ale závodníkům se nepodařilo ve vysoké konkurenci znovu zvítězit ve třech odlišných kategoriích. Vyrovnaná soutěži týmů tak dostává nový, dramatický impuls.  

Zajímavou statistiku Pražského MTB poháru přináší pohled na bodování závodníků bez rozdílu kategorií. Plný bodový zisk si v tuto chvíli drží už jenom pět jezdců z celkového počtu 571 startujících, což jenom dokládá dramatičnost a velkou konkurenci soutěže. Za touto pěticí je šestice závodníků, včetně olympionika Jana Škarnitzla, kteří zaznamenali ve třech startech dvě vítězství a jedno druhé místo.

Pražský MTB pohár 2018 bude pokračovat čtvrtým závodem v úterý 8. května v Bike Parku Kbely.

Kompletní výsledky 3. kola TOMKET Pražského MTB poháru v Beckově najdete zde:  https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/702

Průběžné pořadí jednotlivých kategorií po třech závodech tady: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/23

Více informací naleznete na www.prahamtb.cz  a www.skcpraha.cz.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: