Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

S Kulhavým (a Maserati) na kole. Na Brdech

Magazín

08.05.2018

Páteční vyjížďka s grilovaným masíčkem a pivínkem (jen pro spolujezdce) na břehu Berounky naladila Jaroslava Kulhavého k vítěznému víkendovému double (maraton Trans Brdy a XC Český pohár). Nejen dlouholetá dřina, ale i aktuální forma. Taky ta pohoda.

Páteční dopoledne rozehřívá slunce ve srubu U kocoura v Letech u Dobřichovic lavičky, povětří voní jarem a lesem z Brd. Mechanici štelují bajky, podává se kafíčko a koláčky, hroznové víno, jahody. Život je nádherný. Už teď.

U dřevěného srubu parkuje tu Maserati, tamhle Ferrari … jeden bourák vedle druhého, z mnohých se soukají ven horská kola, i když byste čekali tak leda golfový bágl na zlatých kolečkách. A jejich majitelé možná víc okukují naběhlé žíly a oholené chlupy na lýtkách. Než vytuněné výfuky. Aspoň protentokrát.

Scuderia, český dovozce nádherných italských vozů, pořádá už třetím rokem přátelskou vyjížďku na kolech pro své VIP klienty. A tím je i Kulhavý, který se vozí v modelu Levante. Však už je tady. „Jsme jako ta auta, máme rádi život, chceme cítit něco živočišného, adrenalin. Nemusí to být zrovna kravaty,“ usmívá se natěšeně Jan Hudeček, sales manager Scuderie, ve vyladěném dresu s trojzubcem, symbolem Maserati.

„Lidi, co mají naše auta, se stávají členy rodiny, máme spolu vztah, chceme jim dát i další zážitek.“ Maserati má i nejbohatší Čech Kellner, fotbaloví reprezentanti Kadlec se Suchým, známí právníci a lékaři…

Za chvíli si to po cyklostezce přihasí Matouš Ulman s Tomášem Višňovským. Jasně, pojedou s námi, černošický biker je tu přece doma. „Tak já ho vyndám,“ zahlásí přece jen Kulhavý, odebéře se pro kolo, což značí, že po společném fotografování vyrážíme.

Početnou flotilu od Specialized „kazí“ jen plzeňská dvojice s „jednorukou“ vidlicí od konkurence, ale poté, co odvrátí pár narážek, je připuštěna do pelotonu. Míříme po asfaltu do Řevnic a tady vzhůru okolo Lesního divadla k brdskému hřebeni. Jede se v klidu a způsobně, to platí i pro borce na elektrokolech. Spcialized ukázal novinku, pedeleca s podporou do 45 km/h, který má značku a na nějž potřebujete papíry jako na babetu... Ten ale čeká v Letech U kocoura.

Po delším sjezdu lesní cestou se vyhýbáme závoře. Kdo by to řekl, že stejně dopadnou i účastníci vyhlášeného závodu o den později… Znovu do kopce, nadupaní hošáci už si zkoušejí zlehýnka nastupovat. Skupinka se trhá, ale o kus dál se čeká. Ztrácíme kameramana s defektem, musí se vrátit, pojede nám vstříc opačným směrem.

Až zhruba po hodince a něco přichází techničtější terén s kameny a kořeny. Skupina je rozškubaná jako pirátská vlajka, majitelé hardtailů si pěkně natřásají. Ale ti rychlejší způsobně počkají. „Za půl hodinky jsme doma,“ potěší Hudečka, domácího znalce terénů. Ještě malý stoupáček a pak míříme dolů, zpátky do Letů.

Mistr kuchař griluje kuřecí prsa i palice, za chvíli budou i lahodné vepřové ocásky. Salátek, bagetky, pivo. Po víc jak dvou hodinách zaslouženě. Najeto téměř 50 km. Po druhé hodině slunce pálí a láká vrhnout se do řeky.

„Já jsem s Levante maximálně spokojený, ať jedu s kolem nebo bez něj. Vozím tam obvykle dvě, ale dal jsem tam i tři,“ říká Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna. „Líbí se mi hlavně ten vzduchový podvozek, je tu SUV, ale jezdí i jako sporťák. Táhne super i ve větších rychlostech, v Německu na dálnici jsem ho zkusil až na 250 km/h,“ doplňuje zkušenosti řidič, který v něm ročně zvládne přes třicet tisíc kilometrů.

„Je to pro nás imagová věc,“ hodnotí Hudeček spolupráci už třetí rok spolupráce s bikerem. „Lidi ho sledují, vidí, v čem jezdí, drží to v povědomí. O auto se stará dobře jako o kolo, moc nám ho nezničí,“ dodává zvesela.

Práce nemusí být jen povinností, pro sportovce, obchodníky, ani zákazníky. „Děkujeme, bylo to super,“ pochvalují si hosti, bikeři, rozvalení pod slunečníky. A to teprve přijde moučníček od paní hostinské, prý mu tu místní říkají Orgasmus. Kdo by, proboha, spěchal do rozpálené Prahy, kde se schyluje k páteční odpolední všezácpě? Jen budu muset propříště asi přijet jiným autem…

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: