Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bikeři osvěžili český pohár na silnici v Kyjově, ale vládl Elkov/Author

Sport

08.04.2018

Druhý díl silničního Kalas cupu, českého poháru, vyhrál Matěj Zahálka z Elkov/Author, zpestření přinesla ale účast elitních bikerů Kulhavého s Hynkem.

Na trať se vydalo téměř 140 závodníků, které čekalo devět náročných okruhů, s celkovým převýšením 3000 metrů! Hned v počátku naskočilo vysoké tempo, o které se na čele staral Kristián Hynek (Topeak/Ergon) a olympijský vítěz z horských kol Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC).

Peloton se tak už v úvodních třech okruzích nadělil na několik skupin, ve čtvrtém kole ale tempo polevilo a čelní skupina se opět rozšířila přibližně na 50 závodníků. Tři kola před cílem se situace opět začala měnit, když se udávání tempa ujal Elkov/Author a
skupina se začala tenčit. V následujícím kole se na čele definitivně ustálila sedmička
závodníků Jakub Otruba, Matěj Zahálka, Piotr Konwa, Michael Kukrle (všichni Elkov/Author), Karel Hník (Pardus/Tufo Prostějov), Petr Hampl (TJ Favorit Brno) a Martin Boubal (CK Příbram/Fany-Gastro).

Postupně začali budovat náskok, zatímco ostatní se až na některé jednotlivce spojili do větší skupiny, která při průjezdu do posledního kola ztrácela už dvě minuty. V posledním kole se pak definitivně rozhodlo, když členové týmu Elkov/Author odpojili soupeře. To se podařilo nejdříve dvojici Zahálka, Konwa. Později se k nim přidal i Otruba a Kukrle.

Elkov/Author tak i ve druhém díle českého poháru ukázal svou dominanci, když do cíle dorazili osamoceni čtyři týmoví kolegové v pořadí Matěj Zahálka, Jakub Otruba, Piotr Konwa a Michael Kukrle. Zahálka zároveň zůstává průběžně vedoucím závodníkem celého seriálu a navýšil svůj náskok, stejně jako Jakub Otruba v kategorii do 23 let (oba Elkov/Author). Nejlepším nováčkem se stal Karel Tyrpekl (Pardus/Tufo Prostějov).

„Trať mi vyhovovala, každoročně na ní zaznamenám svůj nejlepší výsledek v rámci
poháru. Je poctivá, na výkonnost. Doufal jsem, že by to mohlo vyjít, ale netušil jsem, že
se nám povede takto dominovat, mám z toho obrovskou radost. Ze začátku jsme chtěli
nechat závodit ostatní a až později jet tempo, nečekal jsem ale, že se to povede až
takovýmto způsobem. Splnili jsme, co jsme měli domluvené do puntíku a takto vypadal
výsledek,“ sdělil své dojmy vítěz závodu Matěj Zahálka.

Jeho týmový kolega Jakub Otruba pak dodal: „Jsem se svým výsledkem moc spokojený, rád bych dres udržel až do konce seriálu. Zároveň jsem rád, že se nám podařilo uhájit i žlutý dres a upevnili tak i Matějovu pozici v celkovém hodnocení.“

Karel Tyrpekl dlouho sekundoval svým zkušenějším kolegům, nakonec z toho bylo 21. místo v cíli a dres pro nejlepšího nováčka pelotonu: „Bylo to hodně těžké, profil je na poměr českého poháru opravdu extrémní. Jsem rád, že jsem dosáhl na fialový dres. Předali jsme si ho s kolegou Tomášem Bártou, takže zůstává v týmu a naším cílem určitě bude ho udržet i v nadcházejících závodech.“

Ještě před ním dokončil osmnáctý s odstupem 4:24 minuty biker Hynek, Kulhavý nedokočil mezi téměř stovkou ostatních DNF.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: