Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Hačecký porazil i Kulhavého a má hattrick z výstaviště

Sport

24.03.2018

Vojtěch Hačecký z celku Elkov/Author potřetí v řadě zvítězil v závodě Author kriterium v rámci 9. ročníku veletrhu For bikes. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Václav Sirůček a třetí Jaroslav Kulhavý.

Startovní pole silničářů svou účastí ozdobil i biker Kulhavý, který přijel do Prahy "roztočit" unavené nohy z nedávného etapového závodu v Jižní Africe. V závodě na 40 okruhů v areálu PVA Expo Letňany ale nebyl olympijský vítěz jen pro ozdobu. Od začátku se pohyboval na čele pelotonu a nasadil ostré tempo, čímž startovní pole brzy roztrhal.

Jedenatřicetiletý Vojtěch Hačecký byl rovněž od startovního výstřelu velmi aktivní,  dokázal vyhrát i jedno z prémiových kol a v polovině závodu si vybudoval i slušný náskok, ale ten byl i díky Kulhavému, zlikvidován  O svém triumfu rozhodl až tři kola před závěrem, kdy vypálil z vedoucí skupiny a svůj náskok si přivezl až do cíle.

"Byl jsem dost v šoku z toho, jaký Jarda Kulhavý nasadil od začátku tempo. Jelo se hodně rychle a nám nezbývalo, než to akceptovat a přidat se. Já jsem vyrostl kousek od výstaviště, takže je to pro mě skoro povinnost tady zvítězit. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát po třetí za sebou," okomentoval závod trojnásobný vítěz Hačecký.

"Byl jsem se rozjet po těžkém závodě, potřebuju zase trochu chytit rychlejší rytmus. Chtěl jsem jet vepředu, bál jsem se, aby to někde nelehlo a já se nepřimotal do nějakýho pádu, naštěstí se to obešlo bez kolize, byli tady zkušení kluci. Můj start splnil účel," oznámil v cíli dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: