Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Škarnitzlová vítězí na středoevropském otvíráku mezi vinicemi v Langenlois


25.03.2018

Již 27. ročníkem severorakouského závodu kategorie C1 Kamptal-Klassik-Trophy v Langenlois byla odstartována sezóna středoevropských MTB cross-country. Hostitelem klání byla vesnička Zöbing rozprostírající se pod rozhlednou Kamptalwarte. Po slunečném, ale studeném ránu proběhl nakonec celý den v příjemném jarním počasí. Nabízíme vám exkluzívní fotoreportáž.

Od časných hodin se na tradiční okruh čítající délku 5.6 km chystaly elitní ženy, mezi kterými nechyběla obhájkyně loňského primátu Barbara Benková, kterou z početných zahraničních bikerek doplnila například Lisa Pasteinerová, Alexandra Podgorska nebo Isa Janssonová.

České barvy na výbornou reprezentovala Jitka Škarnitzlová (Gapp System/Cabtech), které se ukázala ve slušné formě, kdy se s náročnou kopcovitou tratí vypořádala nejlépe ze všech a tak svou devátou účast na jarním otvíráku proměnila v první vítězství. O 35 vteřin za ní skončila Beková (Ghost). Do první desítky se dokázala dostat i na 9. místě Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek).


Mužští zástupci se na nádhernou trasu, klikatící se místními vinicemi po prašných cestách a turistických stezkách jižního svahu, vydali 15 minut před 14. hodinou a především první skupina připravila pěknou podívanou.

Mezi nejlepšími se pohyboval polský borec Bartlomiej Wawak, Karl Markt a skupinka českých bikerů v čele s Ondřejem Cinkem (Primafloor/Mondraker), Honzou Škarnitzlem (Sram Mitas Trek) a Janem Vastlem (N1/BMC).

 

Po souboji v posledním okruhu se z vítězství radoval Polák Wawak před Cinkem a Škarnitzlem, který tak dovršil úspěšný rodinný den. Za zmínku bezesporu stojí zlatou medailí ověnčený výkon Matěje Průdka (Gapp System/Cabtech) v kategorii do 23 let, skončil také sedmý v absolutním pořadí. Ještě před ním pátý skončil Vastl, dále pak jedenáctý Stoček (Symbio+) a šestnáctý Skála (ČS/Specialized Junior).

Na prémiích se to dělilo celkem 7 070 eur i dost bodů do olympijského žebříčku pro Tokio.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: