Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Zpátky do přírody. Na kole. Ve Švýcarsku. Otvírají se průsmyky bez aut

Sport

22.04.2018

Ve znamení kola se nese promo turistických centrál Švýcarska na letní sezonu. O vztahu k přírodě v této alpské zemi netřeba pochybovat. Přesto ho násobí dalšími akcemi. Nechte se inspirovat a vyražte!

Alpské průsmyky jen pro cyklisty

V rámci kampaně Ride the Alps budou vybrané horské průsmyky v určitých dnech uzavřené automobilové dopravě, takže ve stoupáních můžete polykat skutečně čistý horský kyslík. Termíny jsou následující, jako hned první 1. 5. Lukmaniér/Disentis/Mustér. Císařská cesta před Gotthardem vedla v historii mnohokrát německé vládce za papežem do Říma, dosáhne nejvyššího bodu 1 915 m a měří 62 km. Dále třeba Susten/Meiringen 26. 5., Crans Montana 9. 6., Arosa 10. 6., Chasing Cancellara Andermatt 24. 6. atd. Kompletní přehled najdete na www.ridethealps.ch.

Heart Route 99

Herzeroute neboli Srdeční cesta provede cyklisty napříč Švýcarskem ve 13 etapách dlouhých 39 až 72 kilometrů, vybrat si můžete pochopitelně jen část. Jedná se většinou o velmi sjízdné terény, dovolující sledovat proměny krajiny. Začíná se v Rorschachu u Bodamského jezera a končí v Lausanne u Ženevského jezera. Jet se dá i opačně. Podél trasy najdete 180 půjčoven kol všeho druhu včetně „éček“. Trať tvořil Paul Halser patnáct let, tedy začal v časech, kdy ještě elektrokola po cestách nevrněla.

6Hma3dyzBrg

Traily, vinné stezky i okruhy pro vozíčkáře

Nekonečná kilometráž trailů (9 000, z toho 4 500 výhradně s cykloznačením) roste každým rokem. Otestovat můžete ty nejnovější: 15. června otevřou Joch Pass trail v Engelbergu, lákavě vypadá Sunegga trail v Zermattu. Pro obyčejné cyklovýletníky jsou připraveny nápadité trasy jako kupříkladu bike rail tour ve středním Švýcarsku, nebo cesta soukromými zahradami Bauerngärten v Thurgau, nebo Foxtrail bike tour v Bernu. Anebo propojení s dalšími atrakcemi – pro děti medvědí zoopark v Arose, pro kmety open-air představení Winnetou II v Engelbergu. A své trasy dostanou i vozíčkáři – lze je samozřejmě využít pro celou rodinu od dětí až po seniory. Nabízí se třeba okolo jezera Hinterstocken ve Stockhornu s hodinovým okruhem s minimálním převýšením 85 metrů, kde si můžete elektrické vozíky i zapůjčit.

Lanovky pro ubytované zdarma

Před odjezdem prostudujte širokou strukturu slevových karet. Z těch nejzásadnějších bonusů se vyplatí zcela jistě lanovky zdarma pro ubytované nejen v bike hotelích (nově se otvírá Reka ve Scuolu) ve většině resortů v čele s luxusním Svatým Mořicem (ale v Davosu se platí 5 CHF za kolo). Bikepass umožní naložit kolo do vlaků nebo poštovních autobusů. V rámci návštěvnických karet lze využít zdarma městskou dopravu, nově v Neuchatelu nebo Basileji. Podrobný přehled najdete na www.mojesvycarsko.com v sekci Tipy pro vás.

Kalendář akcí vrcholí mistrovstvím světa MTB

Velké akce mohou být motivací pro širší výlet, nebo přímou účast v závodech. Tak tedy naše tipy zní: biker Roland Stauder spouští Stoneman Glaciara (3 etapy, 127 km, 4 700 výškových metrů v Aletsch Areně na ledovci, kde se natáčel i Pán prstenů. Projedete sami a dáte vědět čas. Pořádná jízda na elektrokolech 1 500 km se koná od 8. do 16. června. Proslulý etapák Swiss Epic (původní reportáž jsme přinesli v časopise Bike) se jede 10. až 13. září. Před tím můžete získat inspiraci samozřejmě na mistrovství světa MTB v Lenzerheide od 2. do 9. září S očekáváným epochálním soubojem Schurter – Kulhavý.

Další informace najdete ve speciálu Grüezli časopisu Bike číslo 2, který právě vychází.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: