Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

MS CYKLOKROS: Také nejlepší českou ženu Nash zbrzdil defekt, duhový trikot obhájila Cantová

Sport

03.02.2018

„Nejtěžší závod mého života,“ pravila v cíli Sanne Cantová, belgická šampionka. Únavou se ani nedokázala usmát. Na závěr popisu závodu ještě znovu připomenula: „Tohle byla nejtěžší trať, co jsem kdy jela.“ Lepší z českého dua Kateřina Nash skončila po technických potížích v posledním okruhu dvanáctá.

„Při malém výjezdu v nejnižší části trati byl na zemi štěrk, asi mi tam zaskočil kamínek. Šlápla jsem, přehazovačka se urvala a namotal se řetěz. Musela jsem běžet hodně daleko do depa. Škoda defektu, trať se mi líbila,“ vykládala posmutněle.

Přesto to nebalí, v jedenačtyřiceti letech podepsala sedmnáctou roční smlouvu v americké stáji Clif (dříve Luna) a chystá se na další sezonu v sedle. „Budu jezdit biky, etapáky v Americe, asi i cross-country, podobné co letos,“ usmála se.

Ženy zvládly v lepkavé bahnité kaši, která vysávala sílu z nohou, zatěžovala a ničila jejich bicykly, čtyři kola. První vyrazila italská CX/XC obojživelnice Eva Lechnerová. Nash mírně zaváhala ve druhé startovní řadě, brzy se ale propracovala na nadějné pozice okolo pátého místa. „Nebylo to daleko, ale pak ty dvě na třetíma  čtvrtém místě za to vzaly a já jsem promeškala tu správnou chvíli. Ale doufala jsem do poslední chvíle a jela naplno.“

Nesměle vykouklo slunce a v bahništi se pole natahovalo. Canntová zbyla na špici s dotahující americkou veteránkou Katie Comptonovou. Při průjezdu do posledního kola šla dokonce nakrátko před ní, ale nevydržela. Belgičanka obhájila loňský titul z lucemburského Bielesu.

Bronz vybojovala domácí oranžová Lucinda Brandová, která v závěru předstihla Christine Majerusovou z Lucemburska. Na stupních vítězů se pak tři dámy divoce zkropily šampaňským. Hlavně, že to máme za sebou.

Sedminásobná mistryně světa a ještě loni druhá domácí královna Marianne Vossová přijela do cíle až osmnáctá. Česká mistryně Pavla Havlíková skončila na konci třetí desítky 27. s odstupem 6:11 minuty. „Asi jsem se měla víc rozběhat… Bylo to těžký, až jsem to nečekala. Hodně se běhalo, kola se zacpávala, a když už jsem sedla na kolo, ani jsem nemohla. Protrpěla jsem si to,“ řekla.

 

Předchozí závod žen do 23 let ovládla opět Velká Británie. Evie Richardsová si pro zlato dojela navzdory defektu, kdy ji půl kola nešlo přeřadit z nejvyššího pastorku. Nejlepší česká závodnice Adéla Šafářová se během průběhu závodu ocitla i na čtvrté příčce, cílem projela devátá, když ztratila souboj ve finiši. "Nejlehčí byl výběh bahnem do kopce," usmála se spokojená Magdaléna Mišoňová, která při své velké mezinárodní premiéře skončila sedmnáctá jako druhá z Češek.

Zítra jedou ve Valkenburgu muži do 23 let v 11 hodin a muži elite v 15 hodin.

Rozsáhlou reportáž z mistrovství světa v cyklokrosu včetně rozhovorů najdete v novém čísle časopisu BIKE/PELOTON, které vychází koncem příštího týdne. 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: