Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Českému cyklokrosu dále vládnou Boroš a Havlíková. Máme i FOTOREPORTÁŽ

Sport

13.01.2018

Cyklokrosové tituly obhájili Michael Boroš (belgický tým Pauwels/Vastgoedservice) a Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec). Oba v týdnu porazili virózu a teď i soupeře.

Jména na špici nepřekvapila. Zvítězili jasní favorité. Mezi muži byl z pronásledovatelů nejspokojenější Jan Nesvadba, naopak nejzklamanější jeho týmový druh a vítěz českého poháru Tomáš Paprstka. I třetí Adam Ťoupalík, druhý profík z Belgie, mohl myslet výš. Naopak úctu zaslouží pátý 41letý veterán a soukromník Emil Hekele. Dostane se opět jako loni i na světový šampionát?

Ale kde jsou ostatní cyklokrosaři? Dál už to byli v desítce navrátilec Martin Bína, nebo bikeři Jan Vastl, Josef Jelínek, Martin Stošek a další… plný počet kol dojelo jen šestnáct lidí, na startu jich bylo sedmadvacet (a devět juniorů, když světová jednička Tomáš Kopecký zůstal doma v Nizozemsku). I mezi ženami skončila šestá bikerka Jitka Škarnitzlová, čtvrtá dokonce šestnáctiletá dívenka Magdalena Mišoňová z Veltěže.


Boroš bojoval v týdnu před startem s virózou, ještě na rozjezdovém asfaltu se přimotal do pádu Michala Malíka (na snímku nahoře jeho stroj...), dvakrát doháněl ztrátu po spadlém řetězu a musel měnit kolo. Přesto vypadal nejsvěžejší, počínal si aktivně, jako jediný vyjížděl kopeček před cílovou rovinkou.

V osmém kole jednoznačně nastoupil. Žádná strhující bitva se však v druhé části závodu na dost nezábavné trati nekonala, přestože reprezentační kouč Petr Dlask ji nazval shakespearovským dramatem. „Cítil jsem se dobře, snad forma vygraduje ještě na mistrovství světa,“ usmíval se pak v cíli.

 

To ženská bitva vypadala zajímavěji. Šafářová dotáhla Havlíkovou a podlehla až v cílové rovince, přestože i ona se potýkala do posledních dní s virózou. Vítězka má pátý titul, čímž se stala rekordmankou – hned ho poslala do nebe týmovému kolegovi Honzovi Březnovi, který zemřel na tento týden! Opět na zlato nedosáhla všestranná Nikola Nosková, odkazující na únavu ze silniční sezony.

S moderátorskou kariérou se po čtyřiceti let ve službě (mistrovství republiky) loučil Jindřich lman. S grácií a úsměvem.

Reprezentanty čekají dva světové poháry v Nommay a Hoogerheide a první únorový víkend mistrovství světa v nizozemském Valkenburgu.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: