Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Rajcharta na novoročním Žďáru sestřelila mladá puška, uhájil jen traťový rekord

Sport

14.01.2018

Pro vítězství na jubilejním 20. ročníku novoročního závodu z Rokycan na vrchol Žďáru si dojel 17letý František Honsa z týmu České spořitelny před loňským vítězem Janem Rajchartem z týmu Elkov/Author a Josefem Hořejším z AC Sparta Praha. Traťový rekord na trase dlouhé 4 400m odolal a stále ho drží Rajchart. Vítěz zaostal 1:20 min za rekordním časem. 

Závod se rozhodl 1 500 m před cílem, kdy František Honsa v nájezdu do technické pasáže odjel soupeřům a v běžecké pasáži, tlačíc kolo, zvyšoval náskok, který dělal v cíli 1 minutu. Na čtrnáctém místě dojel do cíle bývalý reprezentant Milan Spěšný, devatenáctý Zdeněk Rubáš, šéf cyklistické Sparty. Toho předstihl o minutu a půl jeho syn Matouš, třetí nejlepší žák.

V kategorii běžců zvítězil Jan Šneberger (Falcon Rokycany) v čase 19:06. S minutovou ztrátou doběhl Jiří Rosol z Loko Beroun a David Lukáš z Plzně.

Mezi ženami na kole zvítězila Anna Součková CK Loko Rakovník a v běhu byla nejrychlejší Andrea Franková (Loko Beroun). Závod byl vypsán i pro žákovskou kategorii do 15 let. Kategorii žáků vyhrál Štěpán Krula a v žákyních dojela Nela Jedličková oba z MS Bike Plzeň. Prohlédněte si naši fotogalerii.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: