Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Malý vodní příkop na Velké pardubické MTB neskočil ani vítěz Adel. Musel do něj

Sport

05.03.2018

Na začátku sezony měl na Cape Epiku v Jižní Africe o vodu nouzi. Na konci se mu zase do ní nechtělo. Český reprezentant Filip Adel vyhrál třetí ročník Author Velké pardubické cross country MTB. Ve třech ze čtyř okruhů se nakonec zanořil i do Malého vodního příkopu.

„Skákat by to šlo asi dost těžko,“ usmál se. Už v prvním kole měl náskok, takže zkoušel balancovat po svých po betonové rampě okolo. Ale poté, co se odtud jeden jeho následovník zřítil celý do vody a vyzkoušel teplotu vody v příkopu od hlavy až k patě, v dalších okruzích už dva kroky po kolena v nádrži poctivě vykonal.

„Ani nebyla studená,“ usmíval se dál. „Byl to moc příjemný závod, až mě to překvapilo. Ideální na závěr sezony, hravý a zábavný, pořád se něco dělo. Přitom na rozměklých rovinách jste si mohli docela hrábnout, tam se rozhodovalo,“ dodal.

Celou trať odjel v závěsu se svým mechanikem a vítězem premiéry před dvěma lety Ondřejem Semerádem. Ten tak za tři roky zkompletoval všechny pozice na stupních vítězů. „Letos jste trochu přitvrdili, co?,“ komentoval technické až cyklokrosové pasáže na diváckém valu na západní straně areálu. Bitvu ve skupince o třetí místo vyhrál Filip Platenka.

Jinak se jelo okolo paddocku i stájí, pak lesíkem až k Irské lavici. Dál po závodní dráze do tréninkového labyrintu pro povozy, opět na valy, přes terénní vlnky až k Malému vodnímu příkopu. Odtud opět na val a po schodech dolů. Celkem 6,9 km, přesně tolik měří i kurs nejslavnějšího dostihu kontinentu.

„Nádherný zážitek, stálo to za to se sem vypravit,“ komentoval Petr Janáček, který přijel až z Teplic s celou rodinkou za exkluzivní šancí – nastávající jednou do roka - projet se po závodišti týden po Velké pardubické. Kratší dvouokruhovou trať zvládla i obě jeho Lucie, žena s 12letou dcerkou. Tady byla nejlepší dámou jen o rok starší Anna Kudláčková.

V nádherných slunečních kulisách babího léta, kdy bylo až dvacet stupňů, si to užili všichni. Přitom to byla dřina, poklad závodiště zůstal ještě hodně vlhký a každé šlápnutí stálo spoustu sil.

Už potřetí vypsali pořadatelé také kombinaci, tradičního přespolního běhu a nového závodu horských kol, na rozdíl od loňského společného termínu se letos konajících dva dny po sobě. V ní byl nejlepší Martin Novák z Rudoltic.

V bohaté tombole získali všichni závodníci ceny v hodnotě 50 000 Kč od zájezdu do Rakouska přes špičkové pláště Mitas, doplňky od Authoru, kosmetiku Cyklostar nebo exkluzívní oblečení a obutí od Subaru, Brika, Salmingu či Compressport i předplatné časopisu Bike. Mnozí z nich se objevili v reportáži na Nově…

http://sport.tn.nova.cz/clanek/kone-vystridali-cykliste-podivejte-jak-prekonali-prekazky-na-kole.html

Author Velká pardubická XC MTB 2017

27, 6 km: 1. Adel (Superior MTB) 52:26, 2. Semerád (Prima Polička) -4, 3. Platenka -2:04, 4. Pinkas (oba Bike Freaks Holice) - 2:09, 5. Dunda (Kupkolo Pardubice) -3:07, 6. Novák (Rudoltice) -3:09.

Muži nad 50: 1. Bureš (F bike Polička) 55:34 

13, 8 km: Muži: 1. Pelčarský (Hořice) 27:30, ženy: 1. Kudláčková (Bike Freaks Holice) 34:08.

Dvojboj (sobota běh 10 km + neděle kolo 27,6 km): 1. Novák, součet časů 1:40:03, 2. Křivohlávek (Ghost team) 1:45:50, 3. J. Říha (AC Pardubice) 1:56:11

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: