Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nahoru po schodišti dolů bike v Hradci Králové


02.10.2017

Ze schodů dolů, ale i nahoru po prkenných můstcích, k tomu i přejezd po střechách dvou autovraků (musely i děti!) i vysoké rampě. Tak vypadal okruh třetích Gočárových schodů v Hradci Králové. Další biková exhibice uprostřed starého města, součást Nova Cupu, se musela nejen přímým účastníkům líbit.

Ke schodům (kodrcalo se Kozinkou, Zpívajícími schody i Gočárovým schodištěm) dostali i přejezd po kočičích hlavách, okolo chrámu svatého Ducha, kde ležel dlouhá staletí pohřbený husitský vojevůdce Jan Žižka, a Bílé věže – dominanty města, pak se proplést náměstíčkem bývalého pivovaru, dnes nákladně přestavěného sídla krajských úředníčků.

„Hodně rozmanitá trať, moc se mi to líbilo,“ pochvalovala si i polská hvězda Maja Wloszczowská (Kross team), která přijela, jak slíbila, navzdory nachlazení. A skončila šestnáctá v absolutním pořadí, kousek za ní Johana Kolašínová (Supgirls), objev letošní maratonské sezony.

V cíli byla Polka dřív než její týmový kolega Fabien Giger ze Švýcarska (i když ten jel o kolo víc), stejně jako ona už vítěz Pražských schodů. Možná i díky tomu, že měla podél celé trati skupinky povzbuzujících fanoušků. Původně ohlášená mistryně světa Jolanda Näffová musela litovat, ale zastavilo ji zranění z posledního švýcarského poháru.

Mezi muži vyhrál díky nástupu v posledním kole ze čtyřčlenné skupinky ještě s Wawakem, Fojtíkem a Škarnitzlem v bílém dresu a s obrácenou třináctkou jedoucí Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch). „Šlápnul jsem do toho na rovině po sjezdu ze schodů, protože jsem věděl, že to je poslední možnost. Ve výjezdu do dalších schodů už nezbývalo moc prostoru. Byla to parádní show, oproti loňsku zase o něco zajímavější a těžší trať,“ říkal spokojeně v cíli.

Na prémiích se rozdalo 20 000 Kč, braly tři z pěti žen.

Favorit zůstal čtvrtý, ale Jan Škarnitzl (Sram Trek Mitas) zaprvé rozbil vidlici a zadruhé přijel rovnou z odpoledního českého poháru v cyklokrosu ve Slaném, kde skončil čtrnáctý. „Byl jsem předtím jezdti za vlhka, asi se tam něco kouslo, jak to uschlo,“ ukazoval. Ale i tady si musel hrábnout, jelo se padesát minut a jedno kolo, těch ti nejlepší stihli dvanáct.

Příchozí hobíci mohli na stejné trase kroužit minut pětadvacet. Vyhrál Michal Zápotocký (Expres.cz Kolín) a Monika Tučková, nový objev Oplt cycling, Libor jel taky samosebou. Marek Rauchfuss starší absolvoval jako druhý nejstarší.

Premiéru doprovodného schodišťového běhu na tři okruhy se 4,5 km vyhráli Pavel Hrdina a Táňa Metelková, která vyslala do boje celou rodinu - vyhrála i dcera a syn.

video najdete zde: https://www.facebook.com/NovaCup.cz/videos/1975019406089891/ 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: