Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nova cup v Mikulově vyhrál Hynek

Sport

20.09.2017

Bronzový medailista z loňského světového šampionátu v maratonu Kristián Hynek a Vendula Kuntová ovládli závěrečný Nova Cup v Mikulově. Na pět set účastníků si volilo mezi dvěma tratěmi. 

Pro amatérské jezdce a rodiny s dětmi byla připravena Nova jízda dlouhá 32 kilometrů, ostříleným borcům byla určena čtyřicetikilometrová trasa Aria Pura. Na své si přišly i děti, které se utkaly na okruzích v mikulovském amfiteátru pod Turoldem.

Krátce po poledni se naplnilo historické náměstí Mikulova netrpělivými závodníky a fanoušky. Před slavnostním startem se ve spolupráci s Nadací Nova uskutečnilo předání speciálního cyklovozíku Rover Rega handicapované osmileté Patricii. Součástí programu bylo také předtančení v tradičních moravských krojích. Poté byli postupně na trať vysláni závodníci na obou trasách.  

V závodě se opět sešly cyklistické špičky v čele s Kristiánem Hynkem (Topeak Ergon Racing), Filipem Adelem (Superior MTB Team), Ondřejem Fojtíkem (Force KCK Zlín) a Michalem Kaňerou (Ghost Team).

Právě od těchto jezdců se na trase Aria Pura očekával boj o přední příčky. Své kvality potvrdil Kristián Hynek, který do cíle dorazil s téměř tříminutovým náskokem na Filipa Adela, ten tímto umístěním potvrdil celkové vítězství v seriálu Nova Cup. Těsná bitva se odehrála o třetí místo, Ondřeje Fojtíka o centimetry porazil Michal Kaněra.

Stejně jako Adel si celkové vítězství mezi ženami pohlídala Vendula Kuntová, závod v Mikulově vyhrála před svou kolegyní z týmu Ghost Zuzanou Hruškovou. Z bronzu se radovala Petra Fortelná v barvách AutenticBike Třebíč.

V Nova jízdě byli nejrychlejší Ondřej Stropnický (Prodoli Racing Team) a Tereza Valentová (Puskinak.cz).

V závěrečném ceremoniálu byli oceněni nejen ti nejlepší v dětských kategoriích, na trase Nova jízdy a Aria Pury, ale také koloběžkáři, handicapovaní, týmy i celkoví vítězové seriálu. Slavnostní vyhlašování se tak sice protáhlo do pozdních odpoledních hodin, ale publikum díky temperamentnímu moderátorovi vydrželo v hojném počtu až do konce. Vítězové si odnesli množství hodnotných cen, balíčky kosmetických produktů, velopláště, pivo, víno, kamery, sluchátka, hodinky, hlavní cenou bylo tradičně kolo. 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: