Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nova Cup na Sázavě vyhrál Adel

Sport

19.06.2017

Celkem pět set závodníků se v sobotu zúčastnilo třetího podniku Nova Cupu, Trek Sázava, v malebném prostředí řeky Sázavy. Příznivé počasí, šum řeky Sázavy a okolní příroda přilákaly širokou veřejnost, rodiny s dětmi, ale také profesionální jezdce. Vyhrál český reprezentant Filip Adel, účastník Cape Epicu.

Adel se připravuje na světový šampionát v maratonu a vstupoval do závodu jako jeden z favoritů. Šestadvacetiletý biker, týmu Superior jež ovládl také úvodní závod seriálu MetaXtren Hradec Králové, nyní nechal za svými zády v závěrečném finiši Michala Kaněru (Ghost). Na stupních vítězů je doplnil Adam Lavička (Ghost). Mezi ženami se z vítězství radovala Vendula Kuntová před kolegyní z týmu Ghost, Lenkou Fridrichovou. Třetí místo obsadila Petra Fortelná (AutenticBike Třebíč).

O něco málo náročnější byla střední trasa na 40 kilometrů, kde se na startu objevila řada významných osobností, včetně předního českého kardiochirurga, Jana Pirka. Na této trase dosáhl na vítězství mistr Evropy v cyklokrosu z roku 2007, Lubomír Petruš (Ethic Sport). Z žen byla nejrychlejší česká reprezentantka v běhu na lyžích, Sandra Schützová. 

Jak už bývá na Nova Cupu zvykem, nechyběla ani tradiční Nova jízda, které se zúčastnily nejen rodiny s dětmi, ale i široká veřejnost. Úspěšné byly i dětské závody, na nichž se sešla téměř stovka dětí.

Nyní se seriál Nova Cup přesouvá do Tábora, kde 8. července v Areálu Komora nabídne dvě zajímavé trasy o délce 53 a 26 kilometrů, včetně dětských závodů.

Ani tam nebudou chybět hodnotné ceny jako je víkendový pobyt do hotelu Alpenhof nebo do Aquaparku Špindlerův Mlýn. Velkým lákadlem jsou pro všechny oceněné výrobky značky MetaXtren podporující výkonnost a regeneraci před fyzickou aktivitou. Na své si přijdou i milovníci piva, když se opět na všechny oceněné dostane havlíčkobrodské pivo značky Rebel. Pro juniory a juniorky budou tradičně připraveny ceny od Kamerov.cz, kde si výherci odnesou sportovní kameru Nice Boy. 

Registrovaní do 30. června se mohou těšit z kompletního startovního balíčku, který obsahuje zvýhodněné startovné o 100 Kč na jedné z tras, alkoholický a nealkoholický nápoj Rebel, syrovátkový nápoj od Madety, občerstvení na trase, zpracování výsledků a možnost mytí kola.

Seriál Nova Cup pokračuje těmito závody:

TÁBOR - 8. 7. 2017
KRKONOŠE - 26. 8. 2017
MIKULOV - 16. 9. 2017
GOČÁROVY SCHODY HRADEC KRÁLOVÉ - 28. 9. 2017

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: