Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

S těmahle nohama bych nedojel ani na nákup, přiznal Kulhavý, když se dotrápil do cíle

Sport

21.05.2017

Nino Schurter dál vládne pelotonu cross-country horských kol. Potvrdil to znovu v Novém Městě na světovém poháru. Druhý skončil nečekaně David Serrano ze Španělska. Bitvu kvinteta Francouzů o třetí příčku pro sebe rozhodl až v závěru nejzkušenější z nich Julien Absalon. Nejlepším Čechem byl 27. Jan Škarnitzl, pak 49. Jan Nesvadba a Jaroslav Kulhavý dojel až 55. se sklopenou hlavou těsně před 57. Markem Rauchfussem. Podívejte se také na naši fotoreportáž z neděle na Vysočině. 

Co všechno se přihodilo muži, který toužil doma vyhrát?

Většinou to tady je buď dobrý, nebo špatný. Minulý roky jsem si tady vybral pád i defekt. Teď jsem k defektu, který mě připravil o pár bodů za pozici někde kolem dvacátého místa, přidal špatné nohy a naražená žebra dva dny před závodem. Na ně jsem pak teď ještě jednou spadnul. Nevím, jestli nejsou zlomená…

Co s tím?

Nedá se nic dělat, doufám, že mě to nakopne do další důležité části sezony. I když jsem tady chtěl uspět kvůli fanouškům, pro ně jsem ten závod dojel. Jinak bych z toho asi slezl, protože není nic příjemného jet s prázdnýma nohama. Takhle bych nedojel ani na nákup, natož na trénink.

Zaváhal jsi i na startu.

Párkrát jsem dostal ránu, zamotalo se to. Hlavně tomu chyběly nohy, když na to člověk má, musí se tam dostat. Nájezd byl dostatečně dlouhý. Já jsem se zasekl a ztratil spoustu času. První dvě kola byly obě skupiny vepředu hodně blízko sebe.

Hrozivý karambol Švýcara Stirnemanna s číslem 6, který odnesl Australan McConnell, tě úplně minul?

Naštěstí.

Dá se vzít aspoň nějaké pozitivum?

Jen Schurter snad smůlu nemá nikdy. Nebo nevím, kde si ji vybírá. Ten je asi jediný z našeho balíku.

Pokazilo se něco v přípravě?

Poslední měsíc jsem neměl ideální pocity. Možná jsem to pak trošku přehnal a ukvapil se. Posledních pár dnů to šlo a já jsem se to trochu přestřelil. Tím pádem jsem neotočil nohama. Moje chyba.

Přitom ve středu na Pražských schodech to vypadalo báječně.

Člověk s tím nic nenadělá. Po Cape Epiku jsem měl alergii, astma, neodvedl jsem v tréninku, co jsem měl. Na Pražských schodech se to nějak na chvíli chytilo, jakási falešná forma.

Už příští týden pokračuje světový pohár v Albstadtu…

Zlomené žebro jsem měl už asi pětkrát, s tím se stejně nedá nic dělat. Musím jet ve stejném režimu a počkat, až se to zlepší. Každopádně se potřebuju posunout v tréninku. Spíš to budu směřovat na další část sezony, která začíná mistrovstvím světa v maratonu a rád bych byl vepředu v Lenzerheide začátkem července. Tam to mám rád.

Připravujeme rozohovor s Janem Škarnitzlem  

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: