Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Rauchfuss vyhrál druhý díl Nova cupu ve Stolových horách

Sport

15.05.2017

V neděli se v krásném prostředí Stolových hor v Machově uskutečnil další díl seriálu Nova Cupu pod názvem Kronaby Sweden Stolové hory. Na startu se sešla necelá pětistovka závodníků, kteří si mohli vybrat ze tří tras.

Nejatraktivnější z nich byly trasa A a B, kde se sešla převážná část českých špičkových závodníků. Ti absolvovali část trasy na místních singletracích, ale také v sousedním Polsku.

V nejdelší trase A dlouhé 72 kilometrů měl nejvíce sil Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch), který zdolal loňského vítěze Jakuba Šilara (Velocentrum-Stratos Auto) o necelých padesát sekund. Třetí místo obsadil, vítěz úvodního podniku Nova Cup - metaXtren Hradec Králové a účastník největšího etapového závodu Cape Epic, Filip Adel (Superior MTB Team). Mezi ženami se radovala z vítězství Lenka Fridrichová (Ghost Team) před Petrou Fortelnou (Autenticbike Třebíč) a kolegyní Leonou Buškovou.

Střední trasa B o délce 42 kilometrů vyšla nejlépe jezdcům v barvách BMC SkiBikeCentrum.cz, když si pro zlato dojel Lukáš Drejsl a pro stříbro Petr Hruška. Na stupních vítězů je doplnil člen týmu AllTraining.cz Viktor Klos. Mezi ženami na střední trase zvítězila závodnice týmu Ghost Team, Zuzana Wernerová, před Janou Adámkovou (Apache Loko Trutnov) a bývalou terénní triatlonistkou Dagmar Svěrákovou z Prahy.

Na trase Nova jízdy slavil vítězství mladý Marian Svoboda (Unikovo MTB Team). V ženách se na první příčku dostala talentovaná Eliška Peterková (TJ Spartak Vrchlabí).

Seriál Nova Cup pokračuje 17. června závodem Trek Sázava poblíž hlavního města Prahy. V Sázavě se účastníci mohou opět těšit na tři zajímavé trasy, které lemují okolí řeky Sázavy. V místním terénu si přijdou na své profesionální jezdci i široká veřejnost, pro kterou bude opět připravena Nova jízda. Závodů se mohou rovněž účastnit i koloběžkáři.

Další kalendář seriálu NOVA CUP 2017
TREK SÁZAVA - 17. 6. 2017
KALAS TÁBOR - 8. 7. 2017
METAXTREN KRKONOŠE - 26. 8. 2017
NOVA CUP MIKULOV - 16. 9. 2017
MITAS GOČÁROVY SCHODY - 28. 9. 2017

Více informací o seriálu NOVA CUP 2017 na www.novacup.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: