Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Formule 1 v Českém ráji na úvod Author Maraton Tour 2017

Sport

23.04.2017

V týdnu se vrátila zima. Na horách se opět naplno lyžuje a i v rozkvetlé jarní Praze v noci mrzne.  Cestou ráno leje jako z konve, i když je, oproti předchozím dnům, krásných skoro 10°C. 

Navzdory těmto okolnostem je na místě sice trochu chladno, ale sucho a na startu se tak schází až 1018 natěšených bikerů. Jak se později ukáže, ti, kteří se předem přihlásili, ale z obav z počasí nedorazili, mohli litovat. Trať je vzhledem k propadlé silnici zkrácena na 46 km, a protože je velmi rychlá, vítěz Aleš Strnad ji zvládl za necelou hodinu a půl s průměrnou rychlostí nad 35 km/h.

Naše tříčlenná posádka nového týmu Prompt2 Go! se v závodě neztratí. Aleš vyráží se startovním číslem 25 z první vlny a poté, co se ve sjezdu kousek před cílem vyhne srážce dvou soupeřů, doráží do cíle nedaleko za vysněnou první padesátkou na 62. místě.

Já, veterán, startuji s dcerou Veronikou a po zimních zdravotních problémech, které mi zabránily v řádném tréninku, vydržím její  smrtící tempo jen necelých 20 kilometrů. Mírně zpomaluji a už kolem mne letí neskutečně mnoho rychlíků, jako kolem zadřené lokálky.

Stěží hledám někoho, za koho bych se zavěsil do vzduchového pytle. Mám pocit, že prudký vítr fouká stále jen proti nám. Nebo snad jen proti mně? Prožívám sice sportovní peklo, ale protože je trať dokonale značená, kochám se alespoň okolní krajinou: množstvím krásných pískovcových skal se světničkami, hradem Kost, jehož podhradím projíždíme, z dáli párkrát zahlédnu Trosky, projíždíme Hrubou Skálou i prolétáme mezi krásnými rybníky.

Míjíme i hodně turistů a fanoušků, kteří nás radostně tlačí k cíli, i když jazykem dřu asfalt. Přitom nám ani nekápne, ale na to zrovna nemám čas ani pomyslet. Na občerstvovačce si beru banán a do cíle přijíždím za Veronikou sice jen o pět minut, ale s rozdílem více než sta závoďáků. Nemusím se stydět: Veronika je mezi ženami pátá z devadesáti tří a druhá v kategorii žen 19-29 let. A naše kola? Téměř se nezamazala 

Kompletní popis závodů Author Marathon Tour 2017 najdete v časopise BIKE/Peloton č. 1

  

                         

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: