Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Hromadný sjezd bikerů po sjezdovce to je Chinese downhill. Maroši jel i v Tatrách

Magazín

22.03.2017

Druhá zastávka Chinese Downhill tour 2017 byla skutečně adrenalinovou jízdou. Na start v Jasné v Nízkých Tatrách, kde se loni jel i světový pohár sjezdařek na lyžích, se postavilo téměř sedmdesát jezdců. Ochutnali vichr, chumelenici, drsný sjezd s karamboly i výběh s kolem přes rozměklá pole.

Králem se tu stal 21letý slovenský rider Rasťo Baránek, přestože na sněhu jel poprvé. „Bylo to hodně náročné, posledních sto padesát metrů jsme tlačili kola až do cíle. Určitě to stálo za to,“ říkal.

Mezi ženami vyhrála česká divoška Abigail Neumannová. „První polovina byla super, tam bylo ještě tvrdo. Dole už to bylo fyzicky obtížné, budou mě dlouho bolet ramena.“

gbImNLeQP88

Koncept vytvořil Michal Maroši, česká downhillová legenda. „Komu nefungují brzdy, vyhrává,“ zní jeho heslo pro disciplínu, kterou nazývá taky motokrosem na horských kolech. Sám v únoru na domácí trati ve Špindlu na červené na Pláních vyhrál ve dvousetčlenném poli před Mikulášem Nevrklou a Tomášem Slavíkem. Svištělo to až osmdesátkou! „Pod jednou ledovou plotnou to pěkně řinčelo, ale přežili jsme bez zranění. A za rok naviděnou,“ hodnotí.

„Zkusili jsme to i na Slovensku. V zimě nemůžete přesně odhadnout počasí a tak se kus běželo. Do budoucna se vydáme spíše na severnější stranu,“ říkal poté, co se sám zúčastnil v Jasné.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: