Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

BIKE 1 už je tady: Nejlepší závodní fully, krize cyklokrosu i výlet na odvrácené straně Matterhornu


20.03.2017

Rozjetý mezi jarem a zimou, cyklokrosem, biky i silnicí je první letošní číslo magazínu BIKE/Peloton, které právě míří na stánky prodejců časopisů i do schránek předplatitelů. Těšte se na kvalitní počtení i nádherné fotografie.

 

 

 

Tradiční velký srovnávací test z německých laboratoří i trailů hodnotí osm nejlepších závodních fullů pro tuto sezonu, kola, která vozí Nino Schurtera a další hvězdy. „Tato cená kategorie přináší techniku ze světových pohárů široké veřejnosti,“ napsal šéftester André Schmidt.

Podrobně se seznámíte třeba s Cannondalem Scalpelem-Si Team 29, Meridou NInty-Six Team, Specialized S-Worksem Epic FSR WC nebo Trekem Top Fuel 9.9 RSL a dalšími.

Domácí prověrku podstoupily tři zajímavé stroje – první tuzemský elektrický fatbike Leader Fox Braga, špičková kroska Trek Boone 9 Disc a pak velmi slušný hardtail Author Sector 29´´. K tomu jsme pečlivě prozkoušeli i osm dílenských pump a pět boosterů na bezdušové pláště, včetně návodu na správné obutí bezdušovek. Vybrat si už musíte sami. Stejně jako z všestranných cyklistických bund Briko a Specialized.

Velké rozhovory nám poskytly významné osobnosti. Nejlepší paralympijský cyklista všech dob Jiří Ježek končí kariéru na kole. Jaká byla a co nastane po ní? Trialový ekvilibrista Danny MacAskill natočil nádherný filmeček doma okolo Edinburghu. Jak dlouho natáčel pár minut obrazů? Kolikrát při tom spadl a kolik kilo vazelíny musel vypatlat na kmen stromu, aby se mu přes něj dobře klouzalo?

Téma Quo vadis, český cyklokrose? Hledá příčinu dlouhodobého úpadku donedávna elitní české disciplíny. Ani medaile Kateřiny Nash nebo výborné výkony trojice mužů na mistrovství světa ho nemohou zastínit. O zákulisí hovoří kriticky a otevřeně věhlasný trenér Vojtěch Červínek a samorost Emi Hekele, který se na prahu čtyřicítky dostal jako „amatér“ do reprezentačního dresu. „Co odtrénoval Štybar, to nedá nikdo,“ řekl jasně Červínek.

Osm stran věnujeme tréninkových tipům a radám. Podstoupili jsme testy v laboratořích FTVS UK v Praze a přinášíme vám reportáž na vlastní kůži. Bývalý známý maratonec Tim Böhme se rozepsal o významu regenerace. A skvělá bikerka Tereza Němcová/Huříková zahajuje svůj seriál zamyšlení nad přípravou nejen pro ženy. Do závodního kalendáře pak můžete zařadit i Author Marathon tour, představujeme podrobně jeho 11 zastávek.

Reportéři a spolupracovníci magazínu stále hodně cestují. Jak vypadal výlet na ryby s Tomášem Slavíkem v maorské rezervaci Whirinaki na Novém Zélandu? Jak se dají přejet Bernské Alpy za tři dny na fatbiku a k tomu s průvodcem Lukasem Stöcklim?   Nabízíme i první ochutnávku z Korutan, kde můžete v Petzenu navštívit nejdelší flow trail na světě.

BIKE/Peloton 1 už je na pultech!

Starší čísla, stejně jako náš druhý časopis magazín OUTDOOR, si můžete objednat i v přímo v redakci na adrese: kliment@imotormedia.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: