Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Když Slavík honí Slavika aneb Biky v obchoďáku

Magazín

13.02.2017

Že se už dlouho nedá na kole pořádně jezdit venku? Tak běžte do obchoďáku… Ne za nákupy, to by nás ani nenapadlo. Ale na bikovačku! Pražský DawnMall aneb divoký happening v Arkádách na Pankráci ukázal, že se to dá. Finále série „obchoďákové“ ligy tu  po Frankfurtu a Budapešti došlo do vydařeného finále.

Po šesti výhrách v řadě se musel domácí král Tomáš Slavík sklonit před svým jmenovcem Hannesem Slavikem z Rakouska, aspoň že výhra zůstala v jedné stáji Ghostu. Třetí byl Ondřej Štěpánek, který se stal celkovým vítězem túry.

„Zajel jsem nejrychlejší čas dne, ale ve finále jsem udělal pár chybek. Stahoval jsem, ale stačilo to jen na druhé místo,“ říkal Tomáš Slavík, zvaný Datel, a děkoval davům, které mu pomáhaly i v souboji se stále bolavým kolenem. Teď pokračuje sezonu v městských sjezdech v Chile.

MTB Freestyle Contest vyhrál podle očekávání třebíčský Tomáš Zejda před Damjanem Siriškim a Ivanem Popovem, BMX Freestyle Contest David Janáč, druhý skončil Konrád Szabó a třetí Michal Kovačovič. Oba vítězové získali i trofej pro celkové krále.

Poprvé se podobná akcička konala v roce 2009 v liberecké Deltě a vládl zde Michal Prokop, ten ostatně nemohl chybět ani na Pankráci. Ochutnejte teď atmosféru v naší fotoreportáži… a možná najdete inspiraci pro stále ještě docela dlouhé zimní večery. 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: