Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jak iluzionoista MacAskill skákal doma ve Skotsku na koleje, přes ploty i kmeny. Máme i videa

Magazín

14.02.2017

Vezmeme-li kategorii bikových iluzionistů, pak je 31letý Danny MacAskill v současnosti tím nejobdivovanějším. Jeho poslední filmeček Wee Day Out natáčel doma ve Skotsku, zahrál si v něm i jeho táta Peter. Máme exkluzívní rozhovor!

Takhle vypadá tvá běžná vyjížďka rodným krajem? Nebo si občas objedeš své nudné kolečko jako většina ostatních bikerů?

No jasně. Obzvláště v zimě si rád na kolo jen tak sednu. S pár kamarády pak někde lítáme po trailech, přesně jako všichni ostatní bikeři kdekoliv na světě. A stejně jako oni si nejvíce užívám rozbahněné a rozbité cesty a hlavně pak to večerní vyprávění o prožitých dobrodružstvích.

Během výletu, který můžeme vidět v klipu, jsi určitě pro vyprávění nasbíral hodně materiálu, jak dokazují i nepoužité scény. Měl aspoň něco společného s obyčejnou vyjížďkou?

Ano, to byla základní myšlenka celého filmu. Nemělo to být nic epického, spíše typický výlet na horském kole. Tak jsem si sedl a začal přemýšlet, jaké nástrahy mohou bikera na takovém výletě potkat.

K_7k3fnxPq0

Je jich očividně celá řada, třeba ta věc s kaluží, která se změnila v rybník…

To už určitě každý zažil, že je kaluž trošku hlubší, než čekal. V mém případě tam bylo 1,8 metru hloubky. Musel jsem kolo vyplnit pětadvaceti kily písku a do batohu si naložit olovo, aby to šlo projet. Nakonec mi ale největší potíže způsobila ledová voda. Každopádně to byla sranda.

Celý rozhovor si můžete přečíst na čtyřstraně s fotografiemi v připravovaném čísle časoposu BIKE/Peloton, které vychází začátkem března.

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Častá trasa českých dovolenkářů nás nechala ověřit kvality dvou cestovních etalonů. Pod koly Japonce…

Český snowboard světu vládne! Ta nejlepší párty na závěr sezony světových pohárů se rozjela jistě ve…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: