Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jak iluzionoista MacAskill skákal doma ve Skotsku na koleje, přes ploty i kmeny. Máme i videa

Magazín

02.05.2017

Vezmeme-li kategorii bikových iluzionistů, pak je 31letý Danny MacAskill v současnosti tím nejobdivovanějším. Jeho poslední filmeček Wee Day Out natáčel doma ve Skotsku, zahrál si v něm i jeho táta Peter. Máme exkluzívní rozhovor!

Takhle vypadá tvá běžná vyjížďka rodným krajem? Nebo si občas objedeš své nudné kolečko jako většina ostatních bikerů?

No jasně. Obzvláště v zimě si rád na kolo jen tak sednu. S pár kamarády pak někde lítáme po trailech, přesně jako všichni ostatní bikeři kdekoliv na světě. A stejně jako oni si nejvíce užívám rozbahněné a rozbité cesty a hlavně pak to večerní vyprávění o prožitých dobrodružstvích.

Během výletu, který můžeme vidět v klipu, jsi určitě pro vyprávění nasbíral hodně materiálu, jak dokazují i nepoužité scény. Měl aspoň něco společného s obyčejnou vyjížďkou?

Ano, to byla základní myšlenka celého filmu. Nemělo to být nic epického, spíše typický výlet na horském kole. Tak jsem si sedl a začal přemýšlet, jaké nástrahy mohou bikera na takovém výletě potkat.

K_7k3fnxPq0

Je jich očividně celá řada, třeba ta věc s kaluží, která se změnila v rybník…

To už určitě každý zažil, že je kaluž trošku hlubší, než čekal. V mém případě tam bylo 1,8 metru hloubky. Musel jsem kolo vyplnit pětadvaceti kily písku a do batohu si naložit olovo, aby to šlo projet. Nakonec mi ale největší potíže způsobila ledová voda. Každopádně to byla sranda.

Celý rozhovor si můžete přečíst na čtyřstraně s fotografiemi v připravovaném čísle časoposu BIKE/Peloton, které vychází začátkem března.

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: