Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Polární šampionát v cyklokrosu ovládli Boroš a Havlíková. Máme i rozsáhlou fotogalerii

Sport

07.01.2017

Navzdory všem zápletkám i kulisám se na mistrovství ČR cyklokrosařů v Hlinsku prosadili největší favorité. Michael Boroš rozhodl nástupem kolínské dvojici Paprstka, Nesvadba v posledním okruhu. Pavla Havlíková se čtvrtým titulem stala historicky nejlepší českou ženou. Prohlédněte si i naši rozsáhlou fotogalerii, z níž jde mráz až na kůži...

„Druhých míst už jsem měl dost (přesněji dvě a k tomu jedno třetí, pozn. aut.),“ radoval se 24letý Michael Boroš ve chvíli, kdy ho Jan Nesvadba popichoval, že mu mistrovský dres nesluší. Boroš si pro něj dojel na černém Colnagu v černovínových bravách belgické stáje Pauwels Sauzen/Vastgoedservice (pouze on a Ťoupalík už dokáží držet slušné angažmá…).

Hned v prvním okruhu při sjezdu z terénu na asfalt padl přes obrubník obhájce Radek Šimůnek, chvíli byl v bezvědomí a putoval do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Ve druhém kole podklouzlo přední kolo i Adamu Ťoupalíkovi. Začal ztrácet na elitní kvarteto a v půlce zabalil. „Nechtěl jsem riskovat nemoc,“ omluvil se předloňský šampion.

Čtvrtý skončil v cíli s odstupem ve 40 letech poctivý veterán Emil Hekele, pátý Michal Malík, který poprvé předvedl v akci dres trikot nové formace TopForex/Lapierre.

„Kluci na tom byli v technice o něco líp, já si teprve týden zvykám na nové kolo a řazení,“ komentoval výkon kolínských soupeřů. Na těžké a kluzké trati v mínus dvanácti to moc neodsýpalo, přesto se nedalo odpočívat.

I při pokusu o předjetí na pozice se strkala ramena a lokty, v čemž vynikal Nesvadba, ale Boroš se přesilovce ubránil. „Nemám ještě extra formu, nemohl jsem ujet a užívat si to,“ dodal. Ale kvalitu ukázal a vyhrál zaslouženě, ne že ne.

I když Paprstka ještě ve finiši zabojoval. Juniorský mistr světa z roku 2010 si připomenul tehdejší duhovou atmosféru.  „Hned od startu jsem chtěl medaili, ale věděli jsme, že Bory je na tom líp. Ale zatopili jsme mu a nic nedarovali. Ale titul si zaslouží,“ líčil.

Na čelo ženského pole se hned zpočátku vydaly Havlíková s Noskovou. „Potěšilo mě, že jsme ukázaly týmovou dominanaci, toho jsme chtěly dosáhnout. Titul je navíc, rozdaly jsme si to na férovku,“ říkala zkušená 33letá Pavla Havlíková z jablonecké Kooperativy, když slezla z mistrovského Favorita. „Ještě nikdy jsem s Pavlou celý závod neobjela,“ byla spokojená i Nikola Nosková, která to dokázala navzdory druhému pádu v předposledním kole.

Třetí skončila 18letá bikerka Adéla Šafářová a bez medaile se loučila loňská vítězka Martina Mikulášková.

Jak jsme psali už dříve, Kateřina Nash se připravuje doma v Americe na závěr sezony s mistrovstvím světa v lucemburském Bieles. Nominaci určí trenér Dlask ještě po dvou světových pohárech.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: