Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Děti z chudých rodin dostaly první kola. Pomůžete i vy?

Sport

07.12.2014

I malá pomoc má smysl. Třeba darovat kola dětem, jejichž rodiče by si to jinak nemohli dovolit. Občanská iniciativa s názvem Kola dětem předala 2. prosince čtyřem vybraným dětem ze sociálně slabých rodin v mladoboleslavském regionu jejich vůbec první bicykly v životě. 

První obdarované děti mají šest až deset let, kromě kol přitom dostanou také povinné helmy od triatlonisty Tomáše Slavaty.

Dárcem se může stát kdokoliv, zatím je lidé z iniciativy Kola dětem hledali hlavně mezi svými přáteli a známými. „Věřím, že se již brzy okruh dárců rozšíří. Dárci nejsou anonymní, naopak se účastní předávání kol a sami vidí, že jejich pomoc má smysl,“ líčí zakladatelka celého projektu Andrea Radová. 

Organizátoři věří, že podobných chvil bude co nejvíce.

Organizátoři věří, že podobných chvil bude co nejvíce.

Projekt Kola dětem funguje i díky vydatné pomoci sociálních pracovnic a ředitelů škol, kteří důkladně vytipovávají vhodné rodiny. Dárci si mohou z rodin vybrat tu pravou, jejich peníze přitom jdou přímo prodejci kol (vybírají se modely v rozmezí tří až pěti tisíc korun) a vše je tak maximálně transparentní, jednoduché a rychlé.

Sama Radová je vášnivá cyklistka a věří, že kolo je víc než jen dopravní prostředek. „Spojuje lidi, děti mohou díky němu žít aktivněji, sportovat s ostatními, nacházet si nové kamarády,“ říká šéfka projektu, jehož myšlenku inicioval televizní pořad o americkém cyklistovi Marku Reynoldsovi.

Nové kolo může dětem zařídit kdokoliv.

Nové kolo může dětem zařídit kdokoliv.

„Sbíral peníze na kola pro chudé děti. V roce 2004 ho na horách při cyklovýletu smrtelně napadla puma, ale jeho odkaz žil dál. Jeho rodiče později založili nadaci Children´s First Bicycle Fund, aby vzdali čest jeho památce. A české obdobě projektu moc fandí,“ zakončuje Radová.

Více informací najdete na www.koladetem.cz

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: