Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Marosana slaví 16 let. Esa jezdí na horách


17.10.2014

Marosana End Of Season vol. 16 se koná v pátek a v sobotu 17. až 18. října v Žacléři v Krkonoších. Bude to velkolepá akce: Mazda Dual Slalom, Budvar Slopestyle, Fox Pump Track a Jägermeister Afterparty. Určitě stojí za to přijet se podívat. Na závod je vstupné zdarma a na večerní párty dobrovolné!

Akci Marosana pořádá přední český biker Michal Maroši. V pátek a sobotu proběhne několik závodů, kterých se vedle veřejnosti ukáže celá česká špička. Na startu bude například i úřadující mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík. Bude se soutěžit na čas (Dual Slalom), o nejlepší triky (Slopestyle) nebo ve vyřazovacím závodě bez šlapání (Pump Track).

Všechno se odehraje v exkluzivním prostředí uzavřeného uhelného dolu Žacléř. Industriální kulisa dává závodu skvělý design, jaký může Marosaně závidět spousta akcí v zahraničí.

Marosana je legendární. Vzpomene si ale ještě někdo, jak to všechno začalo? Michal Maroši svou „Marosanu” odstartoval v roce 1999. Bylo mu dvacet let a v dual slalomu se mu dařilo na světové úrovni. „Tehdy mě napadlo udělat přátelské setkání lidí, kteří se vídali na závodech, udělat nějakou srandu na baru, udělat tlustou čáru za sezonou a říct si čau - uvidíme se zas na jaře,“ vzpomíná.

Tehdy se na něm sešlo kolem stovky lidí. Všichni zapařili a všem se to líbilo. Michalovi bylo jasné, že pokud chce z akce udělat tradici, měl by k party připojit i nějaký závod.

Další rok proto Michal v motokrosovém areálu ve Kbelu u Benátek nad Jizerou postavil trať pro horská kola. Později se akce přesunula do hor.

Při posledním ročníku na Portáškách ve Velké Úpě v Krkonoších se přihlásilo přes 258 závodníků, což nemá v historii českého sjezdování na kolech obdobu.

Kolik návštěvníků dorazí letos a kam Marosana zamíří v roce 2015?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: