Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Video: Jak se obléknout? Pozor, vlající bunda brzdí

Sport

09.10.2014

Co si oblékáte na kolo? Na chladnější dny volnější a trochu vlající větrovku, nebo přiléhající bundu? Na letní dny volnější, nebo na tělo upnutý dnes? Výsledky z aerodynamického tunelu ukazují, že na rozdíly v rychlosti má oblečení značný vliv.

Srovnávací články mají značnou oblibu. Tentokrát je tady důkaz, že ušetřit čas a mít lepší pocit z jízdy můžete i díky tomu, co děláte před každou vyjížďkou – volbou oblečení. Čili se nejedná o astronomický finanční výdaj.

Takže tady jsou výsledky: volná bunda navýší při stejné rychlosti váš čas během čtyřicet kilometrů dlouhém švihu o minutu a 23 vteřin. Když předpokládáme, že se na silničním kole většinou ujede mnohem více kilometrů, je už rozdíl opravdu významný. Přiléhavá bunda se bohatě vyplatí.

Na test se podívejte zde:

RmNGQLi36xc

U letního dresu byl za stejných podmínek rozdíl ještě významnější: na čtyřicet kilometrů dlouhé trati byl rozdíl minutu a 31 vteřin! Zde je důležitá kromě střihu také volba velikosti dresu. Menší na jezdci nevlaje a tedy má nižší odpor.

Závěr: není tedy nutné hned kupovat nové kolo za desítky tisíc, stačí se zaměřit na oblečení. Pokud vám jde o vteřiny, tak každopádně!

Jaký je rozdíl mezi novým a starým rámem? Čtěte ZDE.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: