Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Do podzimu vyjeďte s elektroBIKEm aneb pátý letošní BIKE je v prodeji

Info

02.10.2014

Co má společného Jaroslav Kulhavý s elektrokoly, Eurobikem i Alberto Contadorem? Tvoří páteř pátého letošního čísla magazínu Bike/Peloton, který se právě objevuje na pultech dobrých prodejců tisku.

Elektrokola se stávají fenoménem velobyznysu. Poprvé v historii získala převahu i na výstavě Eurobike, která kopíruje i určuje trendy vývoje cyklistického světa. Reportér Viktor Nosek a fotograf Václav Novák se vydali do Friedrichshafenu a připravili osmistránkový materiál z nejzajímavějších exponátů, ale všímali si také pozice českých firem.

Redaktoři časopisu pak pilně testovali elektrokola a nachystali 21stránkový speciál. V něm se snažili postihnout příčiny vzestupu elektrokol, vysvětlují technické specifikace a také podrobně představují deset aktuálních modelů – ženských, skládaček, městských i terénních. A pak ještě o svém vztahu k elektrokolům mluví filozof a ekonom Tomáš Sedláček. „Jejich vzestup se dá porovnat s nástupem carvingové lyže,“ tvrdí.

Jaroslav Kulhavý se však stále spoléhá na pohon vlastních nohou. Jak by ne, stal se prvním bikerem v historii, který zkompletoval sbírku všech světových titulů. Na druhou stranu polevil ve výsledkovém standardu v cross-country a také ještě nemá smlouvu na další sezonu. O tom všem vypráví v rozsáhlém bilančním a otevřeném rozhovoru s Tomášem Nohejlem.

To Alberto Contador ví jistě, že bude jezdit v barvách Olega Tiňkova a znovu se vydá na Tour de France. Na Vueltě získal obrovský především psychologický trumf na Chrise Frooma. Experti se shodují, že v tomto případě vítězí srdce a emoce nad wattmetrem. Proč? O tom vypráví text Víra víc než rozum z pera Manfreda Strnada, který se zamýšlí i nad tím, proč se letos na silnicích tolik padalo.

Velký srovnávací test z německých terénů i laboratoří se věnuje 11 tourenfullům letošní sezony. Vítězství získal Canyon Nerve AL 9,9. Proč? To se dozvíte na deseti stranách materiálu nazvaného Tour d´Amour.

A dál? Fotoreportáž Michala Červeného z mistrovství světa bikerů v norském Hafjellu. Hitparáda 5 nejtěžších přejezdů Alp. Větší testy nových strojů, Ghosta AMR 2015 a Specialized Stumpjumpera 650b. Představení první MTB elektronické sady Shimano XTR Di2. Test enduro plášťů. Reportáž z domu kol na severu, sídla firmy Cyklo Žitný. Představení novinek Kellys na příští rok. Tip na výlet, resp. přejezd Krušných hor. Anebo cestovatelský bedekr pro bikery, mířící do Bavorska.

K tomu ještě tradiční rubriky – tipy na ven, domácí dílna (zde jak správně nastavit posed, odpovědna čtenářů, kresba měsíce, soutěže a další.

Bohaté menu servíruje podzimní vydání časopisu Bike/Peloton. Vychutnejte si ho.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: