Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Video: Fatbike frčí. Cape Epic míří na sníh

Sport

25.09.2014

Je tady nová výzva nejen pro české bikery. Slavný závod Cape Epic, který letos parádně vyhráli Kristián Hynek s Robertem Mennenem, roztahuje křídla. V lednu se pojede na sněhu! Překvapení je to možná jen na první pohled. Vždyť fatbiky získávají na své oblibě přímo raketově.

Výstava Eurobike to ukázala před pár týdny jednoznačně: fatbiky frčí, v nabídce je má pomalu každý výrobce. Nabízejí se i celoodpružené, dokonce bláznivé elektrické.

A tak se bude i závodit. Od 14. do 18. ledna se ve švýcarských Alpách bude konat první zimní cyklistický festival – závod v okolí nádherně poetického města Engelberg doplní také výstava. 

„Několik let jsme chtěli Cape Epic rozšířit o další závod. Toužili jsme po nejlepší etapové soutěži na horských kolech, což se nám za deset let v Jižní Africe snad povedlo. Teď jdeme dál,“ říká zakladatel závodu Kevin Vermaak. Cape Epic je pro televize nejsledovanější událostí, která se ve světě bikerů koná.

„Přemýšleli jsme o něčem unikátním. A to nám nabízejí fatbiky, bude to úplně nová zkušenost,“ dodává Vermaak směrem k novému roku. Závodníci pojedou ve Švýcarsku během tří dnů pět etap a dsiciplín na tratích lemujících lyžařské sjezdovky. Prudká stoupání, sjezdy i skoky, dokonce slalom ve dvojicích - to vše na ně čeká.

Ti nejlepší budou denně v sedle dvě až tři hodiny, druhý sled závodníků až pět hodin. Mají se na co těšit!

Jak to frčí na fatbiku? Podívejte se na video ze závodu Birkie 2013:

njWDdkuUVmA

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: