Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador vyhrál. Na Frooma letěl klacek

Sport

15.09.2014

Když se zlomenou holenní kostí odstupoval z Tour de France, zdálo se to bláznivé. Ale Alberto Contador to dokázal všem protivenstvím navzdory. Jednatřicetiletý španělský cyklista stáje Tinkoff/Saxo vyhrál potřetí v kariéře Vueltu a získal celkově šesté vítězství na Grand Tour.

Autor:BikeFoto:Archiv

„Co se týče kvality soupeřů, toto je má nejlepší Vuelta. Chris Froome je ve světě cyklistiky měřítkem všeho a já ho porazil!“ říkal Španěl

Závěrečná desetikilometrová časovka v Santiagu de Compostela nemohla nic změnit. O jeho prvenství bylo jasno. Contador věděl, že náskok 1:37 min., který měl na druhého Brita Chrise Frooma, nemůže ztratit. Jel opatrně, aby neupadl.

Froome (Sky) zkoušel zaútočit o den dřív v poslední horské etapě, ale neuspěl. Navíc mohl být rád, že ho nezranil klacek, který na něj nepochopitelně hodil jeden z „fanoušků“. Brit skončil celkově druhý, Španěl Alejandro Valverde (Movistar) třetí.

Na videu z incidentu se podívejte zde:

d29rJjbmewg

„Jsem šťastný, jak to dopadlo. Vzhledem ke všem těm problémů je to zázrak. Navíc tu byla skvělá konkurence, a proto si tohoto vítězství na Vueltě strašně vážím. Nikdy jsem neměl tak náročnou sezónu. Musel jsem pracovat neskutečně tvrdě, ale ani po tom obrovském zklamání z Tour jsem se nevzdal,“ uvedl Contador, jenž v minulosti ovládl i Vueltu 2008 i 2012, Tour de France 2007 a 2009 plus Giro d´Italia 2008.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: