Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kolo v trikoloře. Kulhavý chce zlato, ale…

Sport

05.09.2014

Všichni věří, že je to vítězná zbraň! „Tak tady je… Můj S-Works Epic WorldCup 29er v národních barvách pro sobotní závod mistrovství světa,“ napsal na Facebook olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Hlavní závod v elitní kategorii v cross country se jede v norském Hafjellu v sobotu ve 14:30.

Start do šampionátu českým barvám vyšel náramně. Štafeta ve složení Kryštof Bogar, Jan Rajchart, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý dojela třetí. „Skvělé, to fakt není špatný začátek,“ usmíval se Kulhavý.

Do Norska cestoval s cíli největšími, jak jinak. V jihoafrickém Pietermaritzburgu letos vyhrál mistrovství světa v maratonu a zkompletoval sbírku velkých titulů. A ihned vyhlásil, že by rád double. Kdyby dobyl v Norsku zlato, byl by vůbec prvním bikerem, jemuž se takový kousek v jedné sezoně podařil.

„Vyhrát obě disciplíny v jednom roce, to je velká motivace,“ prohlásil Kulhavý, jenž šampionát vyhrál před třemi roky ve Švýcarsku.

Bronzová štafeta. Zleva Jaroslav Kulhavý, Kateřina Nash, Jan Rajchart a Kryštof Bogar.

Bronzová štafeta. Zleva Jaroslav Kulhavý, Kateřina Nash, Jan Rajchart a Kryštof Bogar.

Jenže v poslední době nezářil. V závodě Světového poháru ve Francii ani nedokončil.

„Jako bych jel se zataženou ruční brzdou. Myslím, že se to zlomí, ale jde o to, jestli ještě letos... Hledali jsme příčiny, proč se poslední dva týdny potýkám s problémy a zatím to ukazuje na nějakou alergii, bakterii na dýchacích cestách. Může se stát, že v Norsku ani nedojedu,“ říkal před odletem nejlepší český biker, jemuž končí po sezoně smlouva. Nabídky má podle svých slov dvě.

Do boje o přední příčky budou chtít zasáhnout i Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. Mezi ženami se v reprezentačním dresu opět představí Kateřina Nash a Tereza Huříková (závod žen startuje v sobotu v poledne, přímé přenosy vysílá ČT).

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: