Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Po zlomenině jde Contador po titulu

Sport

02.09.2014

Za sebou mají devět etap, před sebou bezmála dva týdny dřiny. Cyklistická Vuelta je zatím napínavě vyrovnaná. Červený dres lídra drží Kolumbijec Nairo Quintana, ale jasno není ani náhodou. Počítají se vteřiny. Na zteč bije hlavně Alberto Contador. Po zlomenině holenní kosti na Tour de France podceňovaný rychlík přehodnotil své cíle. „Ano, jsem připraven rvát se o vítězství,“ vyhlásil nyní.

Autor:BikeFoto:Archiv

„Mým největším rivalem je teď Contador,“ potvrzuje vedoucí Quintana z Movistaru, který ve Španělsku přivítal pokles teplot. To mu hodně sedí, horko by z cyklistiky nejraději „vyřadil“.

Contador mu visí v patách s odstupem pouhých tří vteřin. Dnešní časovka je hodně očekávaným dnem. „To bude správný test mé výkonnosti. Cítím se den ode dne líp, i když stále postrádám nejlepší kondici. V časovce ale asi budou soupeři lepší,“ stále se jezdec Tinkoff/Saxo takticky snaží pasovat do role outsidera.

Třetí je Alejandro Valverde. Parťák Quintany z Movistaru ztrácí na Contadora dalších pět vteřin. V neděli v horách přišel o dres lídra, ale zklamání ho rychle přešlo. Do cíle je daleko. „A profil časovky mi bude sedět. Rychlý a technický,“ varuje.  

Dojezd chladné deváté etapy a blázniví fanoušci:

Ns8RH3ZRUpk

Čtvrtý je překvapivě Winner Anacona z Lampre, ale tady se dá čekat pokles. Favorit Chris Froome zaostává celkově o 28 vteřin, v neděli měl slabý den. „S ohledem na přípravu jsem spokojený a těším se na druhou půli závodu,“ říká loňský šampion Tour de France mnohoznačně. „Bude to obrovská bitva až do konce, každá sekunda může rozhodnout,“ míní.

V závětří čekají další. Šestý Joaquim Rodriguez ztrácí půl minuty.  Fabio Aru, Robert Gesink i Rigoberto Uran už přes minutu.

Jaká bude dnešní časovka? Podle všeho náročných 36,7 kilometru. „Projel jsem si ji a je těžší než na papíře. První část je do kopce, potom špatný povrch, kde může foukat. Následuje rychlý technický sjezd a závěrečná pasáž je jen o šlapání a síle,“ popsal Contador.

Pohne se dnes zásadně celkovým pořadím?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: