Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Boom elektriky, fatbiků i drahé Shimano

Sport

29.08.2014

Elektrokola zažívají boom, fatbike je již nedílnou součástí nabídky vedle klasických kol, v expozici Shimana se vše točí kolem nového elektronického řazení pro horská kola XTR Di2, Author pod sebe přibral bývalé modely AGang, frčí pestré, ale i decentní barvy rámů. Dojmů a informací z veletrhu Eurobike ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera je nepočítaně. Byli jsme u toho!

„Vzhledem k tomu, že sedmdesát procent prodejů jde do zahraničí, je tahle výstava strašně důležitá pro mezinárodní distributory. Prodáváme do sedmnácti zemí. Tady se dělá byznys,“ říká v rozlehlém stánku Authoru jeho spolumajitel Martin Havlena a ukazuje na fatbike s výstižným označením SU-MO.

Fatbiky, ideální expediční kola s extra širokými plášti především do sněhu, jsou v kurzu. Najdete i elektricky poháněná, celoodpružená. Tento trend hodně překvapuje. „Je o ně zájem. Kupují je i půjčovny,“ tvrdí Havlena.

Nejlehčí fatbike od firmy Salsa s váhou neuvěřitelných 9,1 kilogramu nám vyrazil dech.

Colnago for Ferrari. To je nesmrtelná italská klasika.

Colnago for Ferrari. To je nesmrtelná italská klasika.

Když se během pár hodin rozhlédnete, je poměr klasických kol a těch elektricky poháněných zhruba padesát na padesát. Pohon na rámu fascinuje a posouvá limity, přitahuje nové uživatele kol do měst i přírody.

Designové kousky s baterií uvnitř rámu přijdou i na 5 000 euro! Většina firem však nabízí elektrokola za rozumné peníze. Zákazníci slyší na cenu.

Pro ženy. Juliana je dámskou odnoží značky Santa Cruz a získala jednu z výstavních cen.

Pro ženy. Juliana je dámskou odnoží značky Santa Cruz a získala jednu z výstavních cen.

Možná největší šrumec je u velkého stánku Shimana. Elektronické řazení pod označením XTR Di2 (nebo M9050) je na světě a zajímá snad všechny. Vyzkoušeli jsme ho krátce na testovacím kole a… Lehkost ovládání je výjimečná.

Shimano „garantuje“ přesnější řazení bez ohledu na počasí. Digitální displej na řídítkách je hlavním místem systému. Ukazuje aktuální převod, stav baterie a při užití uzamykání tlumičů Fox Float iCD i stav tlumiče.

Přehazovačka váží 289 g, přesmykač 115 g, displej 30 g, tlačítková jednotka 128 g (pár). O baterii ještě nejsou informace ani v aktuálním katalogu.

Sada XTR Di2. Skvělá, ale proklatě drahá.

Sada XTR Di2. Skvělá, ale proklatě drahá.

Cena ještě není přesně stanovena, ale bude astronomická. Ve Velké Británii má stát tisíc liber jen přesmykač, přehazovačka a tlačítková jednotka.

Každopádně, vidět Eurobike je nezapomenutelný zážitek. Mnoho stran detailních informací přineseme v nejbližších vydání magazínu Bike.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: